MAKALELER

KADINLARDA CİNSEL İSTEKSİZLİK

KADINLARDA CİNSEL İSTEKSİZLİK

Kadınlarda en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur. Cinsel isteksizlik görülme oranı, %40 'lardadır.

Kadınlarda en sık görülen cinsel işlev bozukluğudur. Cinsel isteksizlik görülme oranı, %40 'lardadır. Cinsel isteksizlik veya cinsel soğukluk, cinsel eylem yetisinin sağlam olmasına rağmen, cinsel etkinlik ile ilgili isteğin olmamasıdır.

Halk arasında frijidite ya da cinsel soğukluk olarak adlandırılır. Cinsel isteksizlik, sürekli olarak yada yineleyici bir biçimde, cinsel fantezilerin ve cinsel etkinlikte bulunma isteğinin az olması veya hiç olmamasıdır.

Cinsel istek eksikliği tanısının konulabilmesi için, Bursa Cinsel İşlev Bozukluğu Tedavisi Akademimizde, hastanın yaşı ve yaşam koşulları gibi cinsel işlevlerini etkileyen etkenleri, göz önünde bulundurarak cinsel isteğin azaldığı ya da hiç olmadığı yargısına varabiliyoruz. Gerçekten de, azalmış cinsel isteği değerlendirmek, kültürel, sosyal, dini, psikolojik ve bedensel bir dizi etkenle, son derece karmaşık bir etkileşim içerisinde olması nedeniyle, ciddi güçlükler içerir. Bursa Cinsel İşlev Bozukluğu Tedavisi Akademimiz, bu güçlüklerin aşılmasında, son derece deneyimlidir.

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.