MAKALELER

BURSA VAJİNİSMUS TEDAVİSİ'NDE, TEDAVİ SÜRESİNİ BELİRLEYEN UNSURLAR

BURSA VAJİNİSMUS TEDAVİSİ'NDE, TEDAVİ SÜRESİNİ BELİRLEYEN UNSURLAR

Bursa vajinismus tedavisinde,tedavi süresini ve tedavi şeklini,vajinismus tanısı koyulan hastanın,kendisine özel olan vajinismus derecesi belirler.

Vajinismus rahatsızlığı yaşayan kişilerin ortak sorunları ilişkiye girememek olmakla birlikte,her bireyin yaşadığı, kendisine özel durumlar mevcuttur.

Cinsel ilişki aklına geldiğinde bile kasılıp kalan vajinismuslu bayanlar olduğu gibi,sadece ilişkiye girdiğinde kasılarak ağrılı cinsel ilşki yaşayanlarda mevcuttur.Bazı vajinismuslu hastalar,cinsel organlarına dokunamamakta,bazıları ilişki sırasında bacaklarını dahi kilitlemekte,bazıları cinsel ilşkiye girmek üzereyken tuhaf duygular hissetmekte,mideleri bulanmakta,tiksinmektedirler.Bir çok vajinusmus hastası da,vajinasında bir delik olmadığını düşünür.

Vajinismuslu hastaların yaşadıkları bu özel durumlar,tedavi süresini ve tedavi şeklini belirleyen unsurlar olmaktadır.Vajinismus bursa tedavi merkezimizde,her hastanın özel durumuna uygun bir tedavi paketi oluşturulmakta ve tedavileri sağlanmaktadır.Bu tedavi paketi ve tedavi ücreti, Jinekolog Op. Dr. Çiğdem TEZCAN tarafından yapılan ilk görüşme ve jinekolojik muayene sonrasında belirlenmektedir.

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.