0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Yalova Vajinismus Hastamız, 28 Yaşında 5 Yıllık Evli, Ev Hanımı

image-1 image-1 image-1

Merhaba, 

Eşimle görücü usulü tanıştık bir yıl nişanlı kalarak evlendik. İlk gece korkularım evlenmeden öncede vardı. Ama bir şekilde olur diye düşünüyordum. Ama öyle olmadı. İlk gecemizde eşimi çok sevmeme rağmen kendimi kasarak ilişkiye izin vermedim. Etraımdan duyduğum ilk gece için anlatılan herşey aklıma geliyordu. Kızlık zatı acıyacak, patlayacak ve o kadar kanayacakki günlerce ped kullanırsın gibi ilk gecemiz benim sabaha kadar ağlamamla bitti. Ama eşimle hiç vazgeçmedik her denememizde bu sefer olacak diye yapıyorduk fakat hep hüsranla bitiyordu. Eşim beni zorlamıyordu ne zaman hazır hissedersen olur diyordu. Fakat ben kendimi suçluyordum. Herkesin yaptığı şeyi ben niye yapamıyordum. Her geçen gün bu durum evliliğimizide etkiliyordu. Böylece beş senemiz geçti. Evet beş koca sene. Artık kendimden nefret etmeye başlamıştım. Evliliğimizin ikinci senesinden internetten araştırdığımda vajinismus olduğumu öğrendim. Bunu kabullenmemiz üç senemizi daha aldı. İnternetten doktor araştırmaya başladım. Karşıma güler yüzlü fotoğrafıyla Çiğdem Hanım çıktı. Siteyi en inca ayrıntısına kadar inceledim. Başarı mektuplarını okudum. Her başarı mektubunu okuduğumda bende iyileşebilecekmiyim diye düşünüyordum. Sonr eşime söyledim. Gitmek istiyorsan gideriz dedi. Sonunda randevu alıp gitmeye karar verdik. Ama içimizde hep bir tereddüt vardı. 18 Ağustos randevu günü geldi ve yola çıktık. O kadar heyecanlıydım ki yolda başım dönmeye midem bulanmaya başladı. Eşimin kararlı duruşu olmasa gitmekten bile vazgeçerdim. Randevu saati geldi ve içeri girdik. Çiğdem hanımın güler yüzlü ve ayakta karşılaması sanki daha önce tanıyormuş gibi içten ve samimi davranması doğru yerde olduğumuzu bize gösterdi. Daha önce kimseye anlatamadığımız sırrımızı bile anlatmak bize çok iyi geldi. Çiğdem hanım doğru bildiğimiz yanlışları bize anlattı. Sonra muayene etmek istedi ve koltuğa oturduğumda ağlamaya başladım. Çiğdem hanım burada senin istemediğin hiçbirşey olmaz, istersen kalkabilirsin dedi ama ben kalkmadım devam edecektim bırakamazdım. Çiğdem hanımın güven veren sesi yanındyım demesi beni rahatlattı. 

Muayeneden sonra altı yedi seanstan sonra iyileşebileceğimi söyledi. İlk seansa iki gün sonra gittik ilk seans çok zor geçti seans boyunca ağladım. Çiğdem hanımın sabrı ve kararlı duruşu sayesinde yapacağıma inandım. Seanstan sonra ev ödevi verdi ve bir hafta boyunca çalışmam gerektğini söyledi. Eve geldiğimiz hiçbirşey yapamadım. Sanki oarada yapan ben değilmişim gibi umutuzluğa kapıldım. Bir hafta boyunca her gün denedim ama içimi bir korku kaplıyordu bilinçaltıma bir türlü söz geçiremiyordum. Kendimi beceriksiz hissediyordum. O kadar kötüydüm ki bu hayatta olmamam gerektiğini bile düşündüm. Bir hafta sonra oradaydık Çiğdem hanıma mahçup bir şekilde yapamadığımı söyledim. Yapamazsan ilerleyemeyiz dedi kendime inanmam gerekitğini söyledi. O bana benden daha fazla inanıyordu buda bana cesaret vermişti. Sonraki ev ödevlerini eşiminde desteğiyle aksatmadan yaptım. Yapabildiklerimi gördükçe korkularım yavaş yavaş gidiyordu. Üç, dört, beş derken altıncı seansın sonunda Çiğdem hanım artık vajinismus olmadığımı deneyebileceğimizi söyledi. Ya yine yapamazsam dedim. 

Ben biliyorum, yapacaksın başaracağına inanıyorum dedi. Eve gelirken yol boyunca acaba bu sefer olacak mı diye düşündüm. Eşim deneyelim mi dedi deneyelim bu kez gerçekten yapalım dedim. Beş senenin sonunda gerçekten tam manasıyla karı-koca olmuştuk. Bu kadar basitmi dedim. Ağrı yok, acı yok o beklediğimiz çok kanama yok. İnanamıyordum gerçekten oldumu diye eşime bir kaç kez sordum. İki denemeden sonra Çiğdem hanımı aradım Başardık dedim. Oda bizim kadar mutku olduğunu sesinden belli ediyordu. Eşimde şimdi o beş sene olmamış gibi davranıyoruz. Sanki yeni evlenmiş gibi cicim aylarını yaşıyoruz. Bu süreçte elimi bırakmadığı ve hep destekçim olduğu için ona çok teşekkür ediyorum. Onu çok seviyorum. Çiğdem hanım beni pes ettirmediğini için size ne kadar teşekkür etsem az. Siz beni resmen hayata döndürdünüz. Evliliğimizi güzelleştirdiniz. Siz ne kadar bunu sen başardın desenizde siz olmadan başaramazdım. Ben ablamı onsekiz yaşında kaybettim. O abla sıcaklığını bu zamana kadar kimseden alamadım takii sizi tanıyana dek. 

Bu mektubu yazarken sizin güleryüzünüzü, içten sarılışınızı özlediğimiz farkettim. Benim gibi bir çok hastayı abla şefkatiyle iyileştirmeniz dileğiyle. 

Hep mutlu olun hayatınızda gülen yüzünüz hiç solmadın. Ve bu mektubu okuyan arkadaşım Çiğdem hanımın sitesini bulduysan doğru yerdesin. Biliyorum şimdi acaba bende başarabilirmiyim diyorsundur. Hiç vakit kaybetmeden hemen randevu al ve Çiğdem Hanımla o güzel insanla tanış. Pişman olmayacaksın eminim sende başaracaksınz.

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.