0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Vajinismus Hastamız Kütahya, 4 Yıl Sonra Gelen Mutluluk,7 Haftalık Bebek Müjdesi

image-1 image-1

Dört Yıl Sonra Gelen Mutluluk Öncelikle herkese selamlar. Biz eşimle birlikte birbirimizi severek isteyerek evlendik. Ama işte bu yaşadığımız hastalık bizim dört yılımızı yedi diyebilirim. Tabi ki evlilik sadece cinsel ilişki değildi ama yaşanması gereken evliliğimizdeki büyük bir eksiklikti ta ki Çiğdem Hanım'la tanışana kadar. Evliliğimizin ilk yılları kendi kendimize deneyerek çözmeye çalıştık veya öyle düşündük fakat her denememizde hüsran yada çaresizlik yaşadık, ittirmeler, korkmalar derken neredeyse artık denemiyorduk. Bunlar evliliğimizin sarsılmasına sık sık kavga etmelerimize ve birbirimize sebepsizce yükselmelerimize sebep oluyordu. İçten içe tartışmalarımızın sebeplerini bilmemize rağmen itiraf edemiyorduk. Aslında 2. yılımızda internetten Çiğdem Hanım'ı fark etmiş ve gitmek istemiştim ama eşim bunu beraberde çözebileceğimize çok inanıyordu ama olmadı ve yine ertelendi. Üzerinden 2 yıl daha geçti bu 4 yılımızı böyle geçirdik. Bunu tamamen bir erteleme hastalığı olduğuna inanıyorum. Ve bir gün eşimin de en yakın arkadaşının eşi hamile kalında ve bu konuyu da kendimizin çözemeyeceğini görünce bir akşam geldi ve konuştu randevu bile almış. Gidelim ve çözmek için elimizden geleni yapalım dedi. Vee Çiğdem Hanım'a geldik. Çok heyecanlıydık ama sıcacık gülümsemesiyle bir arkadaş samimiyeti ile konuşmasıyla tüm heyecanımızı bir anda aldı ve bize o anda başarabileceğimizin güvenini verdi. İlk randevudan sonra seanslara başladık. 1-2-3-4 senas derken 1 ay sonra seanslarımızı bitirdik ve bize hazır olduğumuz an denemeler yapmamızı ve bunu hemen de çözebileceğimizi söyledi.

Ve denemeye hiç ertelemeden başladık, ilk 2 gün yine bir tedirginlikle yapamadık ve 3. gün başardık. Tüm sevincimle Çiğdem Hanım'ı aradım. Bu hastalığı artık yenmiştik çok şükür. Böyle bir hastalığı olan herkesin asla ertelemeden kesinlikle destek almalarını öneririm. Yıllarınızın bu hastalıkla geçmesine izin vermeyin. 

Çiğdem Hanım'ın hayatımızdaki yerinin çok önemli olduğunu, her şey için ona tekrar burada da teşekkür etmek isterim. 

Hayatımızda bir mutluluğumuz ve çok büyük bir mutluluğumuz daha var. Seanslarımız bittikten 1 ay sonra hamile kaldım ve şuan 7 haftalık. Çok şükür ki hamileyim. Allah isteyen herkese nasip etsin, kucağımıza da almak nasip olsun inşallah. 

Bize bu mutluluğu yaşattığı için bizi bu hastalıktan kurtardığı için ona nasıl teşekkür etsek azdır. Her şey gönlünüzce olsun Çiğdem Hanım. 

Kimse ertelemesin bu hastalığını, hayatınızda mutluluklara, sevinçlere yer açın, erteleyerek sıkıntılara, kavgalara değil. 

En kısa sürede sizinde bu hastalıktan kurtulmanız dileğiyle.

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.