0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Vajinismus Hastamız Aydın , 3 Yıllık Evli, Devlet Memuru

image-1 image-1 image-1 image-1

Sonunda bende hikayemi yazabiliyorum. Çok zor günler geçirdik. Ama sonunda bitti. 

Eşimle üniveritede tanıştık. 6 yılın sonunda evlendik. Evlenmeden önce de korkularım vardı. Ama başıma bunun geleceğini nereden bilebilirdim ?. Arkadaşlarımdan duyduğum hikayeler, düğün günü vazelin yoksa hiç uğraşma girmez lafları, kendimi vücudumu tanımayışım, hepsi üst üste birikti ve kendince kokrma sen... Yapamıyordum, asla yapamayacaktm, nasıl olabilirdi, o oraya girermiydi ? Nasıl, na zaman yaparım derken koskoca 2,5 - 3 yıl geçti. 

Sonra doktora gitmeye karar verdim. Nerden başlayacağımı bilemediğim için bir kadın doğum uzmanına danıştım. Muayene edeyim dedi ama ne mümkün yerimden zıplıyordum yaklaştığında. Zar zor birazcık bakabildi ama sağlıklı bir muayene olamamış ki kızlık zarımın neredeyse tamamen kapalı olduğunu çook sonra Çiğdem Hanım'ın muayenesi ile öğrenebildim. Danıştığım kadın doğum uzmanı doktorum beni bir psikoloğa yönlendirdi. Parmak egzersizleri, seanslar derken 7 ay geçti. Ama ben parmak egzersizlerini de yapamadım. Başka çareler aramaya başladık. 

Nerden başlayalım, nasıl yapalım, hangi doktora gidelim internette araştırmaya başlaık. Çiğdem hanımın sitesine rastladım.Yazılanları okudum, videoları izledim, muayenehaneyi aradım, Psikoloğumdan bilgi aldım ve psikoloğumda Çiğdem hanımı tanıyordu ve yönteminin başarı getireceğini anlattı. Sonunda kararımızı vermiştik. Çiğdem hanımdan muayene ve tedavi için randevu aldık. Yıllık iznimi planladım ve onunda bu dertten kurtulacağım umuduyla düştük yollara. İlk önce hastalığım ve genel olarak vajine, rahim v.s. ile ilegili bilgilendirme yaptı Çiğdem hanım. Sonra muayene. Bu sefer muayene olabilmiştim. Çiğdem hanımın rahatlatan sesi ve güven veren kararlılığı sayesinde o muayene koltuğuna oturabildim bende. Kızlık zarımın ilişki için müsait olmadığını öğrenince ne düşüneceğimi şarşırdım. Tedaviye başlarım umuduyla gelmiştim önüme bir engel dha çıkmıştı. 

Operasyon gerekiyordu ve sonrasında iyileşme süreci vardı. En korktuğum yerden operasyon yapılacaktı. Felaketti bu benim için. Üstelik hastalığımdan ne annemin ne babamın ne de başka birinin haberi vardı. Kime anlatırdım nasıl destek arardım. Eşim vardı Allah'tan yanımda. 1 Şubatta operasyon oldum. İyileşme süreci derken 27 Şubatta tedaviye başladık. 

İlk seans yaptıklarıma ben bile inanamadım. Bu iş olacak dedim. Başardım, yeniyorum. Ama eve gittiğimde muayenehanedeki yaptıklarımı yapadım. Orda yapan ben değilmiydim ? Nasıl olmadı ? Pes etmedim. Evde 2. gün tekrar denedim ve başardım. Bundan sonra seanslar su gibi akıp geçti. Artık mutlu sona çok yakındım. 

4. Seansın sonunda Çiğdem hanım senin bu yaptıklarını vajinismus sorunu olan birisi yapamaz. Artık sen vajinismus değilsin. Denemeye hazırsın dedğinde koskocaman bir zafer kazanmış gibi hissettim kendimi. Artık bir adım kalmıştı. Deneyecek ve başaracaktım. Ve başardım. 

Artık kendimi eksik, suçlu, başarısız, mutsuz hissetmem için hiçbir sebep yok. Evliliğimiz yoluna girdi, artık eşime karşı kendimi eksik hissetmiyorum. Çocuk hayali kurabiliyoru artık. Çocuk yakın mı diye sorunlara kızmayacaktık artık. Evliliğimizin eksik olan kocaman parçası tamamlandı. 3,5 yılda başaramadığımı 4 seansta bir aydan kısa süece başardım. Bana bu hastalığı yenmem de rehber olan önümü açan, doğru yolu gösteren Çiğdem hanıma borçluyum mutluluğumu. Ve de vu kadar uzun zaman da elimi bırakmayan eşime. 

Mutluluğunuzu ertelemeyin. Bugün yaparım yarın yaparım diye günler geçiyor. Yılların geçmesine izin vermeyin. Ne kendinizi ne de eşinizi bu hastalığın yıpratmasına müsade etmeyin. Çiğdem Hanımı bulun o size bu yolda en güvenilir rehber. 

Sevgilerimle. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.