0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Muğla Vajinismus Hastamız , 3 Yıllık Evli

image-1 image-1

3 yıl sonra yeni evlenmiş gibi hissediyorum. Eşimle gerçek balayımızı daha bu yaz yaşadık. Evlenmeden önce böyle bir sıkıntı yaşayabileceğimiz aklımızın ucundan bile geçmemişti. İlk zamanlar düğün yorgunluğu, evliliğe alışamamaktan dedik. İlk aylarda jinekolojik muayene de oldum. Doktor bir sıkıntının olmadığını, bu sorunu benim halledebileceğimi söyledi. Söyledi söylemesine ama o muayeneden sonra ilk geceden sonraki ikinci kabusumu yaşadım. Muayenede doktorun yaşattığı acı bir hafta sürdü. 

Yaparız dedik hep. Bir, iki derken üç yıl oldu. Üç yıl… Yazması kolay ama bu dönemde yaşanılanları anlatması güç. Vajinismus kitapları aldım, internetten araştırdım. Bir çok şeyi biliyorsun ama uygulayamıyorsun. Özel günler, tatiller, hafta sonları… Eşimle geçirebileceğim her güzel an eksik ve yarım. Eşim bunu bana hissettirmese de ortadaki sorun büyük ve can sıkıcıydı. Evliydik ama gerçek anlamda karı koca değildik. Bu sıkıntının yükünü iki kişi taşıyıp kimseye anlatmamaksa ayrı bir eziyet. Sonunda bu Mayıs karar verdim. Bu sorunu biz halledemeyecektik ve yardım almalıydık. 

İnternetten Çiğdem Hanım’a rastladık. İnternet sitesine baktığımda bu sorun için yardım alanların ne kadar fazla olduğunu gördüm. Yalnız değilim diye düşündüm ve aradım. Onun güler yüzü, bu konuda hiçbir bilgim yokmuşçasına anlayışla beni bilgilendirmesi beni çok rahatlattı ve güvenimin yerine gelmesini sağladı. O da bizim yükümüze omuz verdi ve yükümüz hafifledi. 

Dört seansta sıkıntı çözüldü. Belki daha az sürede hallolabilirdi ama ‘’yapamazsam’’, ‘’yapamıyorum’’,’’acıyor’’ düşünceleri insanı bırakmıyor. Evet çok zor bir süreç yaşadık. Mutsuz, umutsuz ama şimdi öyle değil. Allah’a şükürler olsun Çiğdem Hanım vesilesiyle bu sorunu aşmayı bize nasip etti. Cinsel ilişkimiz yerine yeni yeni oturuyor ama biz artık bu sorunu yendiğimizi biliyoruz. Şu an mektubumu okuyan biri varsa umarım Çiğdem Hanım’ı arar ve bu sıkıntıyı eşiyle beraber aşarak mutlu olurlar. 

Desteği için Çiğdem Hanım’a ve her an anlayışla yanımda duran eşime teşekkür ediyorum. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.