0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Manisa Vajinismus Hastamız , 3 Yıllık Evli

image-1 image-1

Merhaba; 

Biz 3 yıllık evli bir çiftiz. 6 yıl flört ve nişanlılık dönemi geçirip çok güzel bir düğünle evlendik. Düğün bitip eve geldiğimizde hep tedirgin olduğum ‘’ilk gece korkusuyla’’ yüzleşmiştim. Ama bunun herkesin başına gelebileceğini, gelip geçici bir şey olduğunu zannettim. Eşimle ilk denememiz başarısızdı, sonraki günlerdeki de, sonraki de, sonraki de… 

Anladık ki, bu sadece ‘’ilk gece korkusu’’ değildi. Başka bir sorun vardı, araştırdık ve öğrendik. Karşımda kocaman, aşılmaz çığ gibi duran sorunun adı ‘’vajinismus’’tu. Doktora gitmemiz gerektiğini biliyordum ama kendimde o cesareti bulamıyordum. Hala inanmak istemiyor, belki de zamanla hallolur diyordum. Ama olmadı, olmuyordu, olamazdı da… 

Çünkü günler, hatta yıllar geçtikçe durum daha da imkansızlaşıyordu. Bütün bu sıkıntılarla 3 sene yaşadık. Artık psikolojik olarak darmadağın olmuştum, beklemeye, günleri boşa geçirmeye, gücüm kalmamıştı. Kesinlikle bir an önce doktora gitmeliydik. Araştırmalarımız sonunda Çiğdem Hanım’ın internet sitesine rastladık, inceledik, yazılan mektupları okuduk ve çok samimi bulduk. Hemen randevu aldık ve 4 eylül Perşembe günü ilk görüşmemizi yaptık. Çiğdem Hanım o kadar güler yüzlü, samimi, içten ve sıcaktı ki, ‘’Ona’’ güvenmemem için hiçbir sebep yoktu. Beynimi o kadar yanlış bilgilerle doldurmuşum ki, önce bunların hepsini bir çırpıda silip attı aklımdan… Bana ilk günden itibaren başaracağımı söyledi ve hep güvendi. 

8 Eylül Pazartesi günü ilk seansa başladık. Benim için imkansız olan her şeyi Çiğdem Hanım’ın desteğiyle yapabiliyor, her seferinde kendime şaşırıyordum. Zaman zaman karamsarlığa düştüğümde beni hep motive ediyor, seans sonunda gülerek yanından ayrılmamı sağlıyordu. Bu arada ödevlerimi, egzersizlerimi eksiksiz yerine getiriyordum. Ve sadece 3 seans sonunda eşimle birlikte olduk. 

İnanamıyor, göz yaşlarıma hakim olamıyordum. Ama artık bu kabus bitmişti, ben BAŞARMIŞTIM…. 

Sizlerin, yazdıklarımı okurken şu an neler hissettiğinizi o kadar iyi anlayabiliyorum ki; sadece şunu söyleyebilirim: Yıllarınızı kendinize zehir etmeyin, bir an önce tedavi olmaya cesaret edin. Ben başardıysam eğer herkes başarabilir emin olun… 

Bu mutluluğu yaşamama vesile olan, elimi hiç bırakmayan beni hep cesaretlendiren canım doktorum Sayın Çiğdem TEZCAN a, bana olan inancı, samimiyeti, içtenliği, güler yüzü, sıcaklığı için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. 

Bu süreçte bana sonsuz güvenen, destek olan biricik eşime; sabrı, anlayışı ve emeği için binlerce kez teşekkür ediyorum. 

Son olarak şunu söylemek istiyorum: 

Çiğdem Hanım, sizi çok seviyorum ve hayatım boyunca sizi asla unutmayacağım. Benim için hep çok ‘’özel’’ biri olarak kalacaksınız. 

SEVGİLERLE… 
 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.