0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Kütahya Vajinismus Hastamız , 25 Yaşında 1.5 yıllık Evli

image-1 image-1

Çiğdem Hanım; 

Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Öyle güzel, öyle sıcak kalbiniz var ki, sizi gerçekten çok sevdim. Tedavi süresi boyunca yanınıza gelirken "Canım doktoruma gidiyorum, onu göreceğim, çok mutluyum" diyordum hep eşime. 

Eveet. 1,5 yıllık evliyim. 25 yaşındayım. Evlendiğimiz gece ilişkiye girmeyi denedik ama olmadı. İlk aşamada bunu sorun etmedik, "İlk gün olacak diye bişey yok olur daha" dedik. Ama sonra ki denemelerimizde de olmadı. İstiyordum ama aynı zamanda korkuyordum. Ama korktuğumu eşimde söylenedim tabi. 

Olmadı. Daha sonraki aylarda da olmadı. Neden olmuyor aca diye düşündük hep. Dah sonraları eşim galiba yeterince sertleşme olmuyor, ve bu yüzden yapamıyoruz belki de dedi. Bu yüzden sertleştirici ilaç aldık ama yine olmadı. 

Bir gün internetten bu durumun neden kaynaklandığını niye olmadığını araştırırken, Çiğdem Hanım'ın sitesine rastladım. Vajinismustan bahsediyordu. Daha önce duymamıştım. Nasıl bir hastalıktı belirtileri nelerdir ? Belirtileri okuyunca aman Allah'ım ben vajinismus'um dedim. Hemen eşime söyledim bunu. Siteyi beraber inceledik, mektupları okuduk. Tedavi olanları okuyunca çok ümitlendim. 

Çiğdem hanım'ın muayenehanesine gitmeye karar verdim. Eşim de kendini ne zaman hazır hissedersen o zaman git, sorun değil dedi. O zaten bu süreçte hep anlayışlı oldu. Çiğdem Hanım'ın yanına gittim. Buraya niçin geldiğimi sordu, söyledim durumumu. Önce konuştuk, yanlış bilinen şeyleri anlattı. Zaten her geldiğimde Çiğdem Hanım'dan yeni şeyler öğrendim. Bunlarda rahatlamama yardımcı oldu. Muayene sırasında "Esra kızlık zarın kalın, ilişkiye engel bir durum bu ameliyat olman gerekir" dedi. Çok üzüldüm, anlatamam. Çiğdem hanm başka doktora gitmemişsin istersen git bu senin hakkın dedi. 

Karar verdim, bir hafta içinde başka doktora gitme gereği duymadım ve ameliyat oldum. 

Çiğdem hanım, ameliyattan sonra da ilişkiye girebilirsiniz dedi ve öyle oldu. Vajinismus tedvisine başladık. İlk seansta bile yaptıklarıma inanamadım. Çiğdem hanım'ın odasından çıkarken hep mutlu ayrıldım ben. Az kaldı artık olacak dedim. 4. Seansın sonunda Çiğdem hanım, "Esra, bitti bu iş, artık zirvedesin, deneyebilirsiniz" dedi. Ve olduk. Beklediğimiz şey çok kolay bir şekilde oldu. 

Çok sevinmiştim. Mutluluktan ağladım. Hatta ertesi gün Çiğdem hanımı arayıp mutluluğumu paylaştım. 

Çiğdem hanım, yaptığınız meslek o kadar değerli ki bir sürü insanın mutluluğuna vesile oldunuz. 

İyi ki rastladım size, Tedavi olmama rağmen sizi göresim geliyor. 

Sevgilerimle, ESRA. 

ÖNCEKİ MEKTUP ANASAYFA SONRAKİ MEKTUP

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.