0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Kütahya Vajinismus Hastamız , 19 Yaşında Ev Hanımı

image-1 image-1

Eşimle 1,5 yıllık evliyiz. Birbirimizi severek evlenmiştik. Nişanlılık döneminde içimde hep o ilk gece korkusu vardı. Düğün günümüz yaklaştıkça korkularım daha da büyüyordu. Ama pek düşünmemeye çalışıyordum. Maalesef korktuğum başıma gelmişti. İlk gece ne kadar denediysek olmadı, yapamadık. Tam yapalım derken eşimi itiyordum. Eşim pek belli etmiyordu ama gerçekten mutsuzdu ve bu beni de mutsuz ediyordu. Başlarda pes etmedik ama daha sonra olmayacağını anladık. 

Bi gün akşam eşimle oturduk ve internetten araştırm yapmaya başladık. Ve maalesef vajinismus olduğumu öğrendim. Bu hastalıkla ilgili 2 tane doktora gittik ama gene olmuyordu.Ne kadar deneyiysek olmadı. Ve ben kendimi o kadar kötü hissediyordum ki... Resmen hayattan soğumuştum. Hergün internetten araştırmalar yapıyordum. Ve birgün Çiğdem Hanımı gördüm. Bütün mektuplarını teker teker okudum. Bir taraftan da acaba bu mektuplar sahte mi diye düşünüyordum, ama değilmiş. Resmen oturdum bende yazıyorum :=) 

Akşam eşime de okuttum hepsini. Eşimi ikna ettim ve Çiğdem Hanımdan randeumuzu aldık. Giderken o kadar heyecanlıydım ki. Ve çok korkuyordum, ya gene olmazsa ? diye. Ama hiç te beklediğim gibi değildi. O kadar samimi ve içten dvrandıki bana anlatamam. Herşeyi teker teker anlattı bana ve beni çok rahatlattı. Bütün verdiği ödevleri, egzersizleri yerine getirdik eşimle. Veee 4. seans sonunda bizde başarmıştık nihayet. 

Şimdi o kadar mutluyuz ki anlatamam. 1,5 sene boyunca boşuna üzmüşüz kendimizi. Boşuna para vermişiz diğer doktorlara. 

Burdan benim gibi olanlara sesleniyorum; 
Asla olmaz, yapamıyorum demeyin. Başlarda bende ne olursa olsun yapamam diye düşünüyordum. Ta ki Çiğdem Hanımı tanıyana kadar. Şiddetle tavsiye ediyorum ! 

CANIM DOKTORUM sizi çok seviyorum, iyi ki varsınız ve iyi ki tanımışım sizi :) 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.