0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Kocaeli Vajinismus Hastamız, 1.5 Yıllık Evli,Üniversite Mezunu

image-1 image-1

Ben 27 yaşında 1,5 yıllık evliyim. Eşimle altı sene flört dönemimiz oldu. Severe ve mücadele ederek güzel bir yuva kurduk. İlk gecemde ne olduğunu anlamadan bir ilişki oldu. Acı, ağrı ya da herhangi bie duygu hissetmedim. Balayı boyunca ilişki zorla acıyla ve sürekli kanama ile sonuçlandı. Eşimle "bu nasıl kızlık zarı kaç kez kanayacak" demeye başladık. Balayından dödnüğümüzde her şey devam etti. Canım acyıo ilişkiyi istemiyordum, bahaneler üretmeye başladım ve eşim her yeltendiğinde ellerimle onu geri itmeye devam ettim. Bu arada kendimi yeni evli bir bayan gibi hissetmiyordum. Çaresizdim, kendimce suçluydum, mutsuzdum derken bir ece acırsa acısın sonunda ölüm yok dedim ve ilişki oldu. İlişki sırasında o kadar canım yandı ki bağırdım, ağladım ama içime alabimiştim. Eşim üzerimden kaltığında vajinamda kan vardı. 

Ertesi günü öze bi hastanede kadın doğum doktoruna gittim. Beni dinledikten sonra çatala çıkartıp içime bir şey soktu, tabi ki hemen canım acıdı ve geri kaçtım. Bana alaylı bie şekilde ve gülerek "kız sen bir senedir daha kızlık zarını bozmadın mı" dedikten sonra beni yolladı. Bu arada ben çok incinmiştim, sözlerinin alaycılığı beni daha da dibe çekmişti. Denemeler, kavgalar devam etti. Eşim anlayışlı idi ama oda bi insan ve aynı zamanda arzuları olan bir erkekti. Sobrının taştığı zamanlar kavga ederik, halime oturup saatlerce ağlarım. Herkesin yapabildiği bu iş bana neden bu kadar zordu anlamıyordum. Günlük hayat devam etti bu arada işe gidip geliyor, misafir ağırlıyor ama kendi içimde çevreme anlatamadığım bu durum beni çok hırpalıyordu. 

Araştırma yaptım internette yazınca kadınlar kulubü adı altında bir blogda bu sorunları yaşayan bayanların ne çok olduğunu gördüm. Doktor isimleri, ücretleri v.s. araştırmaya başladım. Eşim siddetle düzeleceğimi bişeyim olmadığını söylerdi. Her defasında kendimi yüreklendrdim. "Olacak, bu akşam kesin yapacağım, diğer kadınlardan benim farkım yok" gii gözlerle telkin ettim kendimi. Ama olay o ana geldimi, biri beni öldürüyormuşcasına korku, panik, acıycak düşüncesi ile eşimi ittirdim. Çabalarım devam etti tabiki bu arada, devlet hastanesine çok iyi bir doktorun geldiğini öğrenin ona gittim. Çok tatlı ve iyi biriydi. Krem önerdi bana, bir çeşit bölge uyuşturan bir kredim. Üç kez vajinanım çevresine sürüp o şekilde tam birleşme yaşadım. Çok da mutlu oldum ama tek sorun şu ki ben hiç birşey hissetmiyordum. Ama cinsellik karşılıklı haz, tutku, hissetmek değilmiydi derken ben kreme bağışıklık kazandım ve tam uyuşma olmamaya başladı. 

Hemen eski korku, panik, endişe ortaya çıktı. Tam yol katettim derken işte yine başa döndük. Çiğdem hanımı internetten buldum, çok güven veren bir duruşu vardı. Gitmeden daha ona güvendim, inandım. Referans mektuplarını okuyunca daha da cesaretlendim. Şuan birazda tüm ayrıntıları yamamın sebebi birilerine belki umut ışığı olur diye. Eşimi zorda olsa ikna ettim bizim halledemeyeceğimiz ona anlattım. Elimde ne var ne yok alsalar dedim ma bu srun çekilse aramızdan çünkü zamanla insan daha da hırpalanıyor ikili ilişki yara alıyor her geçen gün. Tedaviye başladık ve sadece 5 seans, bende herkes gibi bumuydu yapamadığım dedim. Çiğdem hanım çok anlayışlı çok iyi ve güven veren bir doktor. Ona ve yapabileceğime hep inandım ve sonuç olarak 5 seans sonrasında bende artık gerçekten kendimi evli bir kadın hissediyorum. Bence hiç beklemeyin çünkü her geçen gün boşuna kayıp, zamanınızdan, aşkınızdan çaldığını bir zaman. 

Eşim beni dinleseydi şayet ben bu durumu bir buçuk yıl çekmez daha bir iki aylıkken tedavi olur, düzelir ve şimdiki mutluluğumu ertelemez olurdum. 

Hiç zaman kaybetmeden Çiğdem hanımla tanışın ve düzelin. Çiğdem hanım size sonsuz kez teşekkür ediyorum. İyi ki sizi bulmuşum ve tanımışım. Hayatıma kattığınız mutluluk ve güzellik için size minnettarım. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.