0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Kayseri Vajinismus Hastamız , 24 Yaşında , 4 Yıllık Evli

image-1

MERHABALAR, 

Ben 24 yaşında, 4 yıllık evliyim. Lise mezunuyum. 

Adını bilemediğim bu problemle 3 yıl geçirdim. Eşimle severek evlendik. Ailesel problemler yüzünden sorunlu başlayan evliliğimize bir de bu rahatsızlık eklenmişti. İlk denememiz de olmadı. Daha sonraya erteledik. Aylar geçti olmadı. 

Sonra araştırmaya başladık. Vajinismusu öğrendik. Bulunduğumuz ilde halletmeye çalıştık. Psikologlara çıktık. Ne yazık ki gereken ilgiyi ve yönlendirmeyi görmedik. Sonra kadın doğum uzmanına çıktık. Bize fiziksel bir sorunumuz olmadığını ve bu sorunun çözümünü anlattı. Bulunduğumuz ilde bunu yapan Cinsel Terapi Uzmanı yoktu. Bir yandan araştırıyor, bir yandan hallederiz diye çevremizden saklayarak evliliğimize devam ediyorduk. Eşimle hiç kırmadık birbirimizi. Ama çok üzülüyorduk. Çocuk sahibi olmak, ondan daha çok evliliğin, hayatın bu gereğini yapamamanın üzüntü ve mahcubiyeti bizi çok yaralıyordu. Buna rağmen –HALLEDERİZ- yanılgısı bize 3 güzel yıl kaybettirdi. 

Artık denemek bile gelmiyordu içimden. Hayatım boyunca böyle gidecek diye düşünüyordum. Tedavi maliyetli, güvenilir uzman özellikle hassasiyetimizden dolayı bayan uzman bulmak zordu. Eşim araştırdı, beni ikna etti. Çiğdem hanıma ulaştık. Eşim hala şaşırıyor. Daha hastası olmadan telefonla birebir görüşmüş kendisiyle. Bunu çözülebileceğini, kolaylılığını anlatmış. Bunun için bile ne kadar teşekkür etsek az. Çünkü güven çok önemli. Saygı duyulduğunu hissetmek ve bir daha hayal kırıklığı yaşamamak çok önemliydi. Allah’a şükür hem saygı gördük hem hayal kırıklığı yaşamadık. 

Bu yılın nisan ayında gittik Bursa’ya. Ulaşım konusunda dahi yardımcı oldular. Umduğumdan çok iyi bir muayenehaneydi. Ferah, temiz, çalışanları ilgili, güler yüzlü özellikle de ÇİĞDEM TEZCAN! Bütün samimiyetimle söylüyorum. Onu asla unutmayacağım. Çünkü bana kardeş gibi yakındı. Gayet ciddiye alarak yapıyor işini. Bizi bilgilendiriyordu. İlk gün yanlış bilgilerimizi izole etti. Sonrası geldi. Tedavinin hiçbir aşamasında huzursuz olmadım. Her gün ümidim artıyordu. 

ARKADAŞLAR; 3 yıldır beni kahreden, mahcup eden, kadınlığa geçişimi engelleyen bu dertten ALLAHA ŞÜKÜR 5 günde kurtuldum. Gayet kolaymış. Bunu öğrendim. Bu desteğe ihtiyacım varmış demek ki. Çiğdem hanıma ne kadar teşekkür etsek azdır. Şu an da DÖRT aylık hamileyim. BİR ERKEK ÇOCUK BEKLİYORUM. 

Teşekkürler Çiğdem TEZCAN. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.