0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Karacabey Vajinismus Hastamız, 25 Yaşında, 5 Yıllık Evli

image-1 image-1

Biliyorum sizde benim gibi bugün olmaz yarın deyip hep ertelediniz. Kabul ediyorum çaresiz zavallı ve yetersiz hissediyorsunuz kendinizi ama en büyük kötülük umutlarınızı yitirip olmıcak demenizle başlıyor. Bende ilk başta birbirimize alışalım farklı şeyler deneyelim illa olur diyordum. Aradan 3 sene geçti. Bir televizyon programında bunun bir hastalık olduğunu öğrendim durumu eşimle paylaşıp doktor arayışına girdik. Bir sürü doktor gezdik. Her doktor kendince psikolojik yok anatomi bazukluğu deyip farklı şeylere yönlendirdiler. 

Ameliyatsız olmadığını, ameliyattan sonra psikolojik destek almam gerektiğini söylediler. Allahtan ameliyat fazla tuzlu çıktıda kurtulmuştum. Alanları farklı olmasına rağmen müşteri kaçırmamak için insanların hayatlarıyla resmen oynuyorlar. Derken evliliğimin üstünden 4 yıl geçmişti. İnternetten vajinismus tedavi yöntemlerine bakarken Çiğdem hanımı gördüm bi umut randevu aldık. İşlerimizi halledip doktorun yolunu tuttuk. İçimizde bir korku farklı bir endişe vardı. Sıra bize geldi ve bir kapı açıldı. Çiğdem hanım o kadar sevecen ve güleryüzlü karşıladı ki endişelerim biran kayboldu. Oturup konuştuk ben başımdan geçenleri anlattım ve tüm merak ettiğim şeyleri sordum. Sonra eşimi çağırdı bunu bir hastalık olduğunu tedavisi olduğundan bahsetti. İlk muayeneden sonran anatomik bir bozukluk olmadığını herşeyin normal olduğunu tedavinin %100 sonuç verdiğini anlattı. 

Biraz biraz ikna olmuştuk. Oradan ayrıldıktan sonra ben bunu kendimde başarırım diye düşünmeye başladım. 1 ay 2 ay 3 ay 4 ay derken zaman geçti ve biz yine başlangıç noktasına geri döndük. Yardım almadan olmayacağını anladık fakat ilk muayeneden sonra 7 ay geçti üstünden tekrar randevu alıp doktora gitti sadece 5 seanstan sonra başaracağımı söyledi ama ben hala inanmıyordum. 

Derken tedavi süresine başladık. Dediklerini herfiyen yaptık. Yapabildiğimizi gördükçe umutlarımız artıyor moralimiz düzeliyor ve yüzümüz gülmeye başlıyor. Her geçen gün siz ve eşinizin farklı hayaller kurduğunuzu fark ediyorsunuz. Farkında olmadan vücudunuz bile kendine inanıyor. Tedavi sürecimiz bitti ve güzel haberlerle gelmek üzere vedalaştık. İlk deneyişimizde olmamıştı. Ama vücudumuza hükmetmeyi öğrendiğimiz için hiç moralimiz bozulmadı çünkü herkes gibi biz de bunu yapabilirdik. Tekrar denedik ve oldu. Artık gerçek anlamda karı koca olmuştuk. Başarık başardık diye sevindik. Çok farklı bir duygu. Anlatılmaz yaşanır cinsten. Keşke bu kadar zaman beklemeyip en başta Çiğdem hanımla tanışsaydık. 

Eğer sizde bu yazdıklarımı okuyorsanz mutlaka Çiğdem hanımla tanışmalısınız. İnsan istedikten sonra imkansız gibi görünen şeyleri bile beceriyor. BİZ BAŞARDIK DARISI İSTEYENLERİN BAŞINA. Çiğdem hanıma sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür ederiz. 
 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.