0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

İstanbul Vajinismus Hastamız, 35 Yaşında 10 Yıllık Evli

image-1 image-1 image-1

Merhaba; 

Aslında ne yazacağımı nerden başlayacağımı bilmiyorum sadece içimden gelenleri yazacağım. 

Ben 10 senelik evli bir vajinismus hastasıyım, hastasıydım daha doğrusu Çiğdem hanımı tanıyana kadar. Şimdi diyorsunuz ki 10 sene de beklenir mi. Ben de yeni evliyken bir TV programındaki bayan Türkiye’nin ünlü doktorlarından birinden yardım istiyordu o da 9 senelik evliymiş o zamanlar. Ben de başıma geleceklerden habersiz hiç 9 sene beklenir mi insan demiştim. Ama bugün yarın diye diye anlamadan 10 sene geçmişti. Bu mektubu okuyorsanız eğer sakın 1 gün bile beklemeyi. Çünkü bekledikçe geçmiyor sadece onunla yaşamaya alışıyorsunuz ve giden ömrünüzden oluyor. Sonra da neden bu kadar beklemişim diyorsunuz. Aslında yeni evliyken 1-2 doktora gitmiştim ama hiç samimi gelmediler. İçime sinmediği için devam etmedim. Eşim de ‘’ Sen ne zaman hazır olursan o zaman ‘’ diyordu bana. Tabi ben korktuğum için de benim işime geliyordu. Bu kadar uzun süreceğini tahmin etmiyordum. 

Bu 10 sene içinde ilk zamanlar denemelerimiz hep benim ağlama krizlerimle son buldu. İnanın her gün bugün olacak, hiç kimseye bir şey olmuyor, kimse ölmüyor bana da bir şey olmaz kesin bugün olacak diye düşünmekle geçiyordu. Ama bu düşünceler akşam olup da eşim eve gelince geçiyordu. Hayatımızda her şey normalmiş gibi yaşıyorduk. Eşim konuyu açmak istemiyordu çünkü ben kendimi kötü hissediyordum, yarım hissediyordum. Bana hiçbir zaman zorlaması olmadı her zaman bana destek oldu. 

Beni çok sevdiğini bunun bir önemi olmadığını hep hissettirdi bana. 

Neyse öyle böyle derken 9 senenin sonunda internetten araştırırken Çiğdem Hn. buldum, ama karar verip gitmem 6-7 ay sürdü. En sonunda kararımı verdim ve ilk randevuya eşimle birlikte gittik. Çiğdem hanım güler yüzlü, sıcak ve samimi tavırlarıyla beni çok rahatlattı. O zaman da aklımda bir takım olumsuz düşünceler vardı. Ya yine olmazsa, ya gerçekten bütün hayatım böyle geçerse diye. 

2. seans, 3. Seans derken 4. Seansa geldik. Her seans benim için çok iyi geçiyordu. Yaptıklarıma kendim bile inanamıyordum. Doğru bildiğim her şey yanlıştı. Aslında çok rahat bir ailede büyümüştüm. İlk gece korkum vardı ama herkes de olduğu kadar diye düşünüyordum. Tabi böyle olmadığını yaşadıkça anladım. Çiğdem hanımın yanında kendinizi çok rahat hissediyorsunuz. Her seansta beni bu hastalığı yeneceğime daha da inandırdı. 

Ve nihayet 4. Seansın sonunda artık deneyebilirsiniz dediğinde sanki duvara toslamıştım ya yine olmazsa… Soruları beynimde dolaşmaya başladı. 

Hemen kendimi toparladım buraya gelmeden önce asla yapamam dediğim şeyleri yapmıştım bunu da yapacaktım. Ve ilk deneme başarıyla sonuçlandı ben şoktayım ne yani bu muydu? Eşim evet bu dedi. Ben yine ağlıyordum ama bu sefer başardığım için mutluluktan. Eğer Çiğdem hanımı tanımasaydım bu hastalığı yenemezdim. 

Bir yer de okumuştum ‘’ vajinismus bir erteleme ve kaçınma hastalığıdır’’ diye. Ben erteleyerek ve kaçarak 10 senemi geçirmiştim. 

Çiğdem Hanımı tanımasaydım daha kaç sene geçerdi bilmiyorum. 

Eğer bu mektubu okuyorsanız lütfen beklemeyin ve o büyük adımı atın. Sadece 1 kere görüşmeye gidin zaten Çiğdem hanımın sıcaklığını görünce tekrar gitmek için gün sayacaksınız. Beni her zaman dinlediğiniz, her zaman cesaret verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum iyi ki sizi tanımışım, iyi ki size gelmişim. Her şey için çok teşekkürler iyi ki varsınız. Benim gibi hastalara umut olacağınız için çok mutluyum. 

Allah sizden razı olsun. Allah yolunuzu açık etsin. 

SEVGİLERİMLE 

Canım eşim iyi ki benim eşimsin, sabrın ve sevgin için sana da çok teşekkür ediyorum. Hiçbir zaman bunu yüzüme vurmadın ben ağladığım da sen benden daha çok üzülüyordun. Her zaman bunu birlikte yeneceğiz dedin evet birlikte 

BAŞARDIK! 

Seni çok seviyorum 

ÖMRÜM 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.