0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

İstanbul Vajinismus Hastamız, 30 Yaşında, 2 Yıllık Evli

image-1 image-1 image-1

MUTLU GÜNÜM 23 EYLÜL 2014 

2012 yaz ayında sevdiğim adamla evlendim. Çok mutluyduk. İlk gecemde ilişkiye giremedik, denedik herhalde yorgunluktan, fakat diğer denemelerimizde de olmuyordu. Çok moralim bozulmuştu, neden diye kendime sorarken internette ilk gece nasıl olmalı, neden olmaz diye araştırıyordum adını bile daha önce duymadığım vajinismus diye bir rahatsızlığın ismini okudum. Evet kendime konduramasam da ben de bir süre sonra bu rahatsızlığın bende de var olduğunu artık anlamıştım. Ne yapmalıydım, nasıl atlatırdım bu rahatsızlığı, bu korku bende neden oldu diye kendimi yedim bitirdim. Bir cesaretle doktora gittim, sorunumun psikolojik olduğunu tedavi görmem gerektiğini söyledi. İlaçlar yazdı.(Antidepresanlar!!) Parmak tedavisi önerdi, tabi ki de yapamadım. Eşim her zaman destek oldu, olacak içini rahat tut ben de hep yanındayım demek ki böyle bir şey yaşayacağımız varmış zamanla atlatacağız diyordu. Neler denedim içmediğim içki çeşidi kalmadı. Kendimi içince gevşerim olur diye hep teselli ettim o da olmadı. İki yıl boyunca hep denemelerimiz oldu sonuçsuz kaldı. Neden başaramıyorum diye çok ama çok ağladım. Hiçbir şeye adapte sağlayamıyordum. Artık bir mucize olmalıydı. 

Oturduk eşimle birbirimize 3. bir kişiden destek almamız gerektiğini bu şekilde bir sonuca ulaşamayacağımızın kanaatine vardık. Yine internette doktor araştırması yaparken Çiğdem Hanımın sitesi gördüm, inceledim. Vajinismusu yenen hastalarının mektuplarını okudum. Geneli benim yaşadığım şeyleri yaşamıştı ve Çiğdem Hanıma gidince bu rahatsızlıkları sonra ermişti. Ben de gitmeye karar verdim. Giderken o kadar heyecanlıydım ki o anımı asla unutamam. Beni çok iyi karşıladılar. Çiğdem Hanımın karşısına geldiğimde ağlayarak iki yıl boyunca yaşadıklarımı anlattım. Beni çok iyi dinledi. Çok güler yüzlü çok samimi biri onun yanında daha tedavi başlamadan bir güven duygusu hissettim. Bu duygu benim tedavi sürecimin iyi geçmesine neden oldu. Bana bu rahatsızlığın geçici olacağını, verdiği ödevleri yaparsam kesinlikle iyi sonuç alacağımızı bana hissettirdi. Tedavim başladı, güzel geçiyordu. 1-2-3-4 derken 4.seansımın akşamı eşimle ilişkiye girebilmiştik. Size o heyecanımı, mutluluğumu, şaşkınlığımı nasıl anlatabilirim ki evet iki yıl yaşadığım mutsuzluk 4 seansta bitmişti. Hala inanamıyorum işte benim mucizem Çiğdem Hanımın desteği olmuştu. :) 

Sizi hayatımın en güzel yanına koydum Çiğdem Hanım bana mutluluğumu Kazandıran güzel insan, size ömrüm boyunca hep güzel dilekler dileyeceğim. Benim gibi bu sorunu olan insanlara diyorum ki gerçekten Çiğdem Hanıma gelin o güzel insan sizi de bu rahatsızlıktan Kurtarsın. 

Teşekkürler Çiğdem Hanım 

Sevgiler 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.