0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

İstanbul Vajinismus Hastamız, 27 Yaşında, 2 Yıllık Evli

image-1 image-1 image-1 image-1

Ben 2 yıllık evliyim. Eşimle görücü usulü evledik. İlk gece korkularım evlenmeden önce vardı. Ama bir şekilde olur diye düşünüyordum, öyle olmadı. Herkes yapıyor bunu ben niye yapamıcam diyordum ilk gecemizde eşimi çok sevmeme rağmen kendimi kasarak ilişkiye izin vermmiyordum. Etrafımda duyduğum ilk gece korkuları hep aklıma geliyordu. Kızlık zarı acıyacak patlıyacak ve çok kanama olucak. Birbirinden ayrılmayıpta doktora bile gidenler oluyor denildi. 

Benim ilk gecem ağlayarak geçmişti. Çok üzülüyordum. Allah razı olsun eşim hep benim yanımda olmuştu. Üzülme olur canım diyordu, hiç vazgeçmedik her denemeden önce bu seger olur diyorduk. Ama olmuyordu. Herkesin yaptığı şeyi ben niye yapamıyordum. Kendimi suçluyordum evlenenleri gördükçe acaba bunların oldumu diye düşünüyordum. Her geçen gün daha da çok üzülüyordum. Herkes yapıyo bunu ben niye yapamıyordum. Acaba büyümü var diye hocaya bile gitmiştik, ama oda olmadı kimseye söyliyemiyorduk. Psikiyatriye gitmişti. Korunacaksınız 5-6 ay sonra olur. Tedavi olduğunuz sürece doğum kontrol hapı içmelisin demişti, bir daha oraya gitmedik. O hapı içmek istemiyordum. 

Ama hep düşünüyorduk bir çözüm bulmalıydık. Eşimi daha fazla üzmek istemiyordum. İnternetten araştırdık. Mektupları okudum olcakmış gibi bir his vardı içimde. Eşim randevu alırsın gideriz dedi. Almıştım çok heyecanlıydım. EŞim bu sefer olur mu acaba diyordu. Hep benim yanımda oldu ve o gün geldi. Çiğdem hanımla görüşmüştük çok sıcak kanlı güler yüzlü bana sarılması ablam gibiydi çok sevdim içten ve samimi davranması bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyordu. Dana önce kimseye anlatamadıklarımız, anlatmış olmamış bize çok iyi gelmişti. Çiğdem hanım doğru bildiğim yanlışları bize anlattı. Sonra muayene etmek istedi. Koltuğa oturduğumda ağlamaya başlamıştım. Burada senin istemediğin hiç bir şey olmaz Nuray'cım demesi beni rahatlatmıştı. 

Devam etmek istiyordum. Çiğdem hanımın güven veren sesiyle yanındayım demesi bana ilk seans çok güzel gelmişti. Ev ödevi vermişti. Bir hafta boyunca çalışmamız gerektiğini söyledi. Eve geldiğimde hiç bir şey yapamıyordum. Sanki orada yapan ben değilmişim gibi umutsuzluğa kapıldım bir hafta sonra oradaydık. Çiğdem hanıma mahçup bir şekilde yapamadığımı söyledim. Yapamazsan ilerleyemeyiz dedi, haklıydı. Kendime inanmam gerektiğini söyledi o bana benden daha fazla inanıyordu. Buda bana cesaret vermişti. Sonraki ev ödevlerimi eşimin desteğiyle yapmıştım. Yapabileceklerimi gördükçe korkularım yavaş yavaş gidiyordu. 

3 - 4 derken 5 seansta Çiğdem hanım artık denebilirsiniz dedi. Ya yine yapamazsam dedim ben biliyorum yaparsın başaracağına inanıyorum dedi. Eve gelirken yol boyunca eşime dedim bu sefer olur mu diye. Eşim olur dedi Eşime çok teşekkür ediyorum hep bennim yanımda oldu onu çok seviyorum Çiğdem hanım hep yanımda oldu arıyordu çok ilgileniyoru buda benim hoşuma gidiyordu. Sanki ablammış gibi hissediyordum. Eşim hazır mısın deniyelim mi dedi. Tamam dedim iki senenin sonunda tam manasıyla karı koca olmuştuk. 

Bu kadar mıydı dedim eşime bu kadar mı basit. Ağrı yok acı yok, o beklediğimiz çok kanama yok inanamıyordum eşime soruyordum oldumu gerçekten diye çok sevinçliydik. Çiğdem hanımı aradım oldu dedim başardık oda bizim kadar mutluydu sesinden belli ediyordu. Bu mektubu okuyan kardeşlerim doğru yerdesiniz. Çiğdem haıma güvenmelisiniz. 

Çiğdem ablacım; 
Sizi çok seviyorum, size ne kadar teşekkür etsek az. Evliliğimizi güzelleştirdiniz beni hayata döndürdünüz siz ne kadar bunu sen başardın desenizde siz olmadan başaramazdım. Dilerim hep mutlu olursunuz inşallah gülen yüzünüz hiç solmasın sizi çok seviyoruz ÇİĞDEM ABLACIM..

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.