0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

İstanbul Vajinismus Hastamız , 23 Yaşında , 3.5 Yıllık Evli

image-1 image-1

Ben 3.5 yıllık evliyim. 14 yaşında adına (aşk) dediğimi şeyi yaşadım. Çocukluk işte. 19 yaşında evlendim. Eşimle mutluyduk çok seviyorduk birbirimizi. Düğünümüz oldu eve geldik. Herkesin yaptığı, bildiği o geceyi ( gerdek gecesi ) biz de yapacaktık. Daha doğrusu yapacağımızı sandık. Ben yapamıyordum. Bunuda düğün gecesine kadar yapamıyacağımı hiç düşünmemiştim. 

Çok üstüne düşmedik ilk gün dinlenelim nası olsa birlikteyiz dedim. 1 -2 - 3 denneme en ufak bi ilerleme yok. Daha eşim yanaşmadan kaskatı kasılıyorum. Elimde olmadan. Ona buna anlatamıyordum. Çok acıyacak, kanayacak v.b. birsürü şaçma sapan sebebten birlikte olamadık. Ve günler, aylar, yıllar derken 3.5 yıl oldu. Hiç anlamadık. Ben artık ümidi kestim. Olmaz asla, imkansız, herkesin yaptığı bişeyi ben yapamadım deyip kendimi yedim. Haliyle tartışmalar, huzursuzluklar, uzaklaşmalar başladı. Bi şekilde oluyordu. Ama normal herkeste olduğu gibi değil. 

Eşim yaklaşınca bi bahane bulup kaçıyordum. Çünkü olmuyordu ve kavga etmek istemiyordum. Birgün internette ilişkiye girememe diye yazdım. Ve bunun bi hastalık olduğunu gördüm. Ama bu dünyada TEKİM diye düşünüyordum. Vajinismus. Hiç duymamıştım. Bir süre daha geçti. Artık yeter dedim. Biz bebek istiyorduk. Anne - Baba olmak istiyorduk. baskılarda buna dahil tabi. Yine internetin başına geçtim. Bursa'da bunun tedavisi var mı buldum. Varmış. İlk çıkan isim Çiğdem TEZCAN.. 

Bir süre telefon elimde dolaştım. Arayamadım. Bir baktım bi dünya mektup yazılmış, şaşırdım. Türümün son örneği sanıyordum kendimi. Okudum, okudum, okudum. Bir ben değilmişim ve hepsi başarıyla sonuçlanmış. Aklım almadı ne olabilirdiki. 3 4 seansta bu hallolacak. Yıllardır bir adım ilerleyememişim. Vazgeçtim. Ertesi gün tekrar aldım teli elime ve bunuda deneyelim ne kaybederiz dedim. Ve aradım randevu aldık ve eşimle gittik. Aklımda deli sorular, ne olcak ne bitcek... İçeri girdik ve bizi ayakta güler yüzlü bir doktor karşıladı. Oturduk, anlattık, konuştuk. 

Derdimi anlattım, yarın gel dedi. Dedi ama yine tırstım. Yarın oldu ve gittim. Bana o kadar yanlış bilgiğim şeyleri anlattı ki şok oldum. Zor dediğim olay bambaşka basit bişeymiş. O kadar tatlı anlattı ki ben konuşunca bile rahatladığımı hissettim. Etesi gün tekrar gittim. Çünkü artık zaman kaybetmek istemiyordum. Biran önce karı koca olmak istiyorduk. 2-3-4 seans büyük bir ilerleme asla yapamam dediğim şeyleri bir anda yaptım. Ne olduğunu ben bile anlamadım. O müthiş insan, tatlı diliyle hazırsın, eşinle deneyebilirsin dedi. Kendime o kadar güvenli çıktım ki yapacağımı biliyor gibiydim. Bu sefer emindim. Akşam oldu eşim geldi. Tek denemeyle mutlu son. Ona bile inanamadık. Meğer bumuymuş geçen onca yılımızı çalan. Ben bunu yapacağımı sanmıyordum. Çiğdem hanım önce bi güven inanç, destek verdi ki adeta hipnoz olmuş gibiydim. Lütfen bu mektubu okuyanlar 1dk bile geçirmesinler. Zaman hızlı geçiyo. Tadını çıkarın. O anı yaşamak çok güzel. 

Ve Çiğdem hanım siz iyi ki varsınız, iyi ki tanıdım ben sizin sayenizde önce Allahın izniyle sonra sizin sihrinizle ben kendimi buldum. Kadınlığımı yaşadım. Yeniden doğdum. En güzelide mutluluğumuza mutluluk kattınız. Sizi seviyorum iyi ki varsınız.

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.