0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Eskişehir Vajinismus Hastamız, Tedavi Sonunda Gelen Bebek Mutluluğu

image-1 image-1

Geçen sene evlendik eşimle. Nişanlık dönemi çok keyifli, güzel, eğlenceli geçmişti. Birbirimizi çok seviyor çok eğleniyorduk beraber. Hiç bir sorunumuz yoktu. Düğün hazırlıkları, düğün derken artık evliydik. Evlendiğimi 1 hafta anlamadık aslında sıkıntımızı. Düğünün erkesi günü balayına gitmiştik. İlk gece denedik olmayınca hiç ısrar etmedik. Zaten yorgunduk yattık uyuduk. Ertesi gün balayına gitti. Balayında da gezelim eğlenelim derken çok üstüne gitmedik. Balayı dönüşünde hallederiz nasılsa diyorduk. Ama ben çok üzülüyordum. Balayından döndük denemeye devam ettik. Ama olmuyordu işte olmuyordu. 

Ben kendimi çok kasıyordum. Böyle olunca eşimde rahat olamıyordu. Sonra ben ağlamaya başlıyordum. Her denememiz benim hıçkırıklara boğulmammla son buluyor ve olmuyordu. Zaman içinde bu kasılmalarımın bir tedavisi olabileceğini düşünerek kadın doğum uzmanına gittim. Rahatlatıcı etkili hap ve kremler verdi. Ama hiçbir işe yaramıyordu. Başka bir kadın doğum uzmanına gittim. O bana kesinlikle vajinismus olduğumu tedavi olmam gerektiğini söyledi. Ama ben muayeneden çıkar çıkmaz ben vajinismus değilim olamam diyordum. Önceden bununla ilgili bilgim vardı. Aslında belirtilerinhepsi vardı bende. Kasılmalar, korkmalar, ilişkiden kaçmak için bahaneler. 

Kabullenme sürecimi neyseki çabuk atlattım. Vajinismus olduğumu kabul edip doktorları araştırmaya başladık eşimle. Artık tedavi olmak istiyordum. Ben bunu yenebilirdim, umudum çoğaldıkça çoğaldı. Çiğdem hanımın sitesindeki mektupları okuyunca evet ben burada tedavi olmalıyım dedim. Aradaık, randevu aldık ve gittik. Çiğdem hanımla tanışmamız o kadar sıcaktı ki sanki doktor değil arkadaş gibi geldi bana. İlk seantan sonra kendime oan güvenim kat kat arttı. Başarabilirdim, biliyordum. Çiğdem hanımla her seansımız artık çok güzel geçiyordu. Her seans bitiminde amacımıza daha da yaklaşıyor, başaracağımıza olan inanmıcımız artıyordu eşimle. 

Ve işte beklenen o gün gelmişti. Eşimle bir gün hadi deneyelim artık dedik. Ve denedik. Sadece denemekle kalmadık, başardıkda. İkimizde inanamıyorduk. Bu kadar basit miydi aylarca canımızı sıkan bizi bunaltan durum bu kadar kolay mıdydı? İşte başarmıştık. İkimizde çok mutlu olmuştuk. O gün geç olduğu için Çiğdem hanımı ertesi gün aradım. Mutluluğumu paylaştım o da en az benim kadar mutlu oldu. Ama sürecin devam ettiğini bir müdden alışma sürecinin olacağını da söyledi. Gerçektende alışmak için yaklaşık 2,5 ay gibi bir sürecin geçmesi gerekiyor. Hemen her şey otursun bir an önce 3 -4 senelik evli çiftler gibi cinsel hayat beklemek yanlış. Her şeyin bir zamanı alışma süreci oluyor. Bu süre herkese göre değişebilir belki daha az sürenler olur belki daha fazla ama benim yaklaşık bu kadar bir süre geçti. Dediğim gibi bu iş oldu diye birden herşeyin değişmesini düzelmesini beklemek gerçekten büyük bir hata. Her şeyin bir zamanı var. 

Sabırsız olmamak gerekiyor. Bir şeylerin oturması için zamana ihtiyaç var. Çok şükü artık her şey iyi gidiyor. Hatta çok iyi gidiyor ki 6 haftalık hamileyim. Şuanda bebeğimizin heyecanı ve sevinci içindeyiz. Çok mutluyuz ve mutluluğumuz bu haberle kat kat daha arttı. Dediğim gibi vajinismus tedavisi olmayan bir hastalık değil. Tamamen beyninizle alakalı beynimizin bize oynadığı bir oyun. Bu oyunu bozabilmek için tedavi olmamız şart. Eğer böyle bir sıkıntınız varsa hiç beklemeden Çiğdem hanımdan randevu almanızı öneririm. Böylece bütün sorunlar, sıkıntılar yok olacaktır. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.