0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Eskişehir Vajinismus Hastamız, 32 Yaşında , 4 Yıllık Evli

image-1 image-1

Merhaba, 

Çiğdem Hanım size öncelikle çok ama çok teşekkür ederim. Ben 4 yıllık evliyim, severek evlendik. Bir daha dünyaya gelsem yine eşimle evlenirdim. Evliliğimizin ilk 6 ayında hiç birlikte olamadık. Benim özel bir durumum vardı: 7 yaşımdayken öğretmenimin tacizine uğramıştım bu olaydan dolayı psikolojik tedavi aldım. Aslında bir erkekle birlikte olamayacağımı hiç düşünmemiştim, korkularım vardı ama geçer diye düşündüm. Evliliğimin 6.ayında doktora gitmeye karar verdik. Bana göre tedavi olmuştum ama canım yine çok yanıyordu ve zorla yapmaya çalışıyorduk. Tam olarak iyileşmemiştim ve birliktelik ıstırap haline gelmişti. 2,5 yıl böyle devam etti. Bebek istiyorduk hiçbir problemimiz olmadığı halde olmuyordu bebeğimiz. Sonra bu durumdayken bebek yapmamızın doktorlara bebek için tedaviye gitmemizin bir anlamı olmadığına karar verdik ve kendimizi dinleyelim diye düşündük. Ben bebekten çok ilişkiye neden hala giremiyorum diye kafama çok takıyordum. Başka doktorlar araştırdım farklı illerde sonra nette Çiğdem Hanım’a rastladım yazılan mektupları okudum. İtiraf etmem gerekiyor ki Çiğdem Hanımla ilgili yazılanların çok abartılı olduğunu düşündüm, çok pozitif bir doktor olması açısından. İlk seansımdan çıktıktan sonra aslında onun için yazılanların az olduğunu düşündüm. Çiğdem Hanım mükemmel bir insan. Onu anlatmanın bir tarifi yok yaşamak lazım, görmek lazım, o sesindeki yumuşak tınıyı hissetmek lazım. Harika biri. Ben yarım kalan vajinismus tedavimden sonra doktorlara güvenemiyordum, ön yargılıydım. Sanki bu defa da olmayacak ama yine de deneyelim dedim. İyi ki gitmişim o kadar çok şey öğrendim ki bedenimle kadınlığımla ilgili ama en çok psikolojik açıdan çok rahatladım. Çiğdem Hanımla konuştukça yüklerim hafifliyordu. Kuş gibi çıkıyordum seanslardan, mutlulukla gidiyordum seanslara. 

Her şey beklediğimden güzel gitti ve eşimle ilk yaptığımızda hiç acı çekmedim. Hayatımda ilde defa mutluluktan gülerek ağladım. Yanlış hatırlamıyorsam 6 seansta bitti kabus. 

Çiğdem Hanım gibi insanların çok özel yaratıldığına inanıyorum. Allah’a binlerce şükür ki onunla yollarımızın kesişmesine sebep oldu. Çok ama çok iyi bir doktor. Tabi böyle bir durumda eşinizin de yanında olması çok önemli. Çiğdem Hanım’ın verdiği ödevleri eşinizle sabırla uyguladığınız takdirde aşılamayacak hiçbir şey yokmuş. Bu mektubu yazarken bile gözlerim doluyor. Çiğdem Hanım uğurlu ellerinizle bu şifayı herkese yıllarca dağıtmanız dileğimle. Bence siz harika bir doktor, harika bir eş ve harika bir insansınız. Çok ama çok teşekkür ederim. Siz bir insanın ruhunun acısını dindirdiniz dualarım hep sizinle. Ölene kadar hatırlayacağım sizi. Buradan size ve eşime çok teşekkür ediyorum. Hastalarınıza çok şey söylemek isterdim ama kısaca en azından benim gibi bir deneyelim diyeyim ve asla vazgeçmeyin, yapacağınıza, aşacağınıza inanın. 

Bırakın bu güzel insan ruhunuzu, bedeninizi ve yüreğinizi bu acıdan kurtarsın. 

Sizi çok seviyorum Çiğdem Hanım kalbim size minnet dolu. 

Elif 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.