0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Çanakkale Vajinismus Hastamız, 5.5 Yıllık Evli

image-1 image-1 image-1

Mektubumu okuyan bütün şanslı bayanlara MERHABA, 

Şanslı diyorum çünkü; bu mektubu okuyor iseniz o güzel insanı Çiğdem Hocamı bulmuşsunuz demektir. 

Ben 5,5 yıllık evli bir bayanım. Eşimle 2009 yılında severek evlendik. İlk gece konusunda eskiden beri duyduğum şeyler yüzünden korkuyordum. Ama bunun 5,5 yıl süren bir problem olacağı aklıma bile gelmezdi. Düğün günü regl olduğum için o yük üzerimden kalkmıştı. Ama her şeyin bir sonu vardı. İlk denemelerde stresten kaynaklandığını düşünmüştüm. O gün bu gün derken günler haftaları ayları kovaladı ve yıllar geçti. Eşimi çok seviyordum bunu başarmak ve onu mutlu etmek istiyordum ama olmuyordu. Evliliğimizin ilk ayında bir kadın doğum uzmanına gittim. O masaya ağlayarak yattım. Her şeyin normal olduğunu söyledi telkin etti ve gönderdi. Tabi ki değişen hiçbir şey yoktu. Rahatsızlığımın ne olduğunu araştırmak bile istemiyordum. Çünkü neyle karşılaşacağımı bilmediğim için korkuyordum. Eşim internetten araştırmış ve bir gün bana vajinismus olduğumu söyledi. Her gün tamam bugün başaracağım diyerek 5,5 yılımı mahveden illet meğer vajinismusmuş. İnternetten biraz araştırdım çözümü olduğunu gördüm fakat o günlerdeki mali durumlardan dolayı o parayı oraya vermek yerine kendim başarabilirim diye düşündüm. Ve yıllar geçtikçe gördüm ki bu iş yardım olmadan çözülmüyormuş. Eşim işi gereği her zaman yanımda olmadığı için onun olmadığı günlerde hep tamam olacak diyordum. Ama geldiği zaman her şey bitiyordu. Ve erteleyerek yıllarımızı boşuna geçirmemize sebep oluyordum. Eşime karşı hep eksiktim. Zaman zaman tartışmalarımız olsa da eşim çok sabırlıydı. 5,5 yıl sabırla beni bekledi. Onun hakkını hiçbir zaman ödeyemem. Bu konudaki çözüm yine onun sayesinde oldu. İşte olduğu hafta eve gelmesine 3 gün kala beni aradı ve. Artık bu olay çözülecekti. 

İnternetten araştırmış ve farklı şehirlerde vajinismus merkezi bulmuş. Bana da isimlerini verdi ve araştırmamı söyledi. Bütün gece o merkezleri inceledim. Yapılan tedavileri okudum. Şehir olarak uzakta olsa bir karar vermemiz gerekti. Ertesi gün aradı ve Bursa’da bir yer bulduğunu ve onu araştırmamı söyledi. Bütün gece sabaha kadar benim gibi Çiğdem Hocamın sihirli değneği ile hayatı değişen insanların mektuplarını okudum. Hem de defalarca. Artık bir umudum vardı. Eşim ertesi gün aramış ve Aylin hanımla konuşmuş bana telefonu verdi. Ara konuş kararını ver gidelim dedi. Aylincim canım benim telefonda o kadar güzel konuştu ki karar verilmişti. Bursa’ya yolculuk başlamıştı. O günlerde her şey öyle güzel tesadüfi gelişti ki iznim ve maddi durumlar her şey denk düştü. Mektuplarda herkes Çiğdem Hocamdan o kadar güzel bahsediyordu ki gitmek için hem can atıyor hem de başaramaz isem diye korkuyordum. 22 Eylülde Bursa’ya doğru yola çıktık. Yolda giderken acaba bu yolları nasıl geri döneceğim diye düşünüyordum hep. Sonunda randevu saatinde orada idik. Aylincim bizi o güzel gülüşü ile karşıladı. Her şey güzeldi ama ben korkuyordum. Ve sonunda Çiğdem Hocamla karşılaşma vakti gelmişti. Odaya girdim. Her seansta olduğu gibi Çiğdem Hocam ayakta ve sarılarak karşıladı. O insana huzur veren sesiyle bana anlattı ve beni dinledi. Benim kafamdaki tabular yıkılmaya başlamıştı bile. Sadece ona güvenmemi söyledi. Öyle güzel anlattı ki her şeyi yıllarca kafamda kurduğum bütün hikayelere şaşırıyordum. İkna olmuştum ben de başaracaktım. 23 Eylülde 1.seansa gittik. Ödevlerimi aldık. Seansım güzel geçmişti. Her şey yolunda idi. Korkularım artık bitiyordu. 24 Eylüldeki 2.seanstan sonra artık Çiğdem Hocamla gözlerimin içi gülüyordu. O da bana güvenmişti. Otelimize gelince ödevlerimizi sabırla uyguluyorduk. Eşim her zamanki gibi elimi tutuyor ve bana destek oluyordu. Ve 25 Eylül 3.seans… Çiğdem Hocam 3.seans bitiminde bu akşam deneyin dedi. 

Ve ilk deneme olmuş bitmişti her şey başarmıştım ve mutluluktan ağlıyordum. Yıllarca korktuğum şey bu muydu? 3 seansta bitmişti her şey. Çiğdem hocama mesaj attım hemen başardım diye. 5,5 yıllık kabus bitmişti artık. 

Evet bu bir erteleme hastalığı umarım benim gibi herkes Çiğdem hocamı bulur ve bundan kurtulur. Ben yazılan mektupları okurken hep acaba ben de yazacak mıyım diyordum. Evet başarmıştım ve ben de yazıyorum. Benim gibi panik bir insan başardı ise siz de başarırsınız. Çiğdem hocama güvenin zaten gerisi geliyor. 5,5 yıllık stres 3 günde bitti. 2,5 aydır her şey yolunda ve çok güzel gidiyor mutluyuz J Şimdi bebek hayalleri kuruyoruz. Günlerinizi boşa geçirmeyin çaresiz hiçbir şey yok Allah’ın izni ile. 

5,5 yıl sabırla yanımda olan bana hep destek veren canım KOCAM iyi ki varsın 

Seansları beklerken güzel kahve ve telkinleri ile bana destek olan Aylinciğimi öpüyorum. Teşekkürler. 

Ve ; 

Çiğdem Hocam J o güzel tebessümünüz insana huzur veren sesiniz ve sihirli değneğiniz ile hayatımı değiştirdiniz. Her geldiğimde beni ayakta sarılarak karşıladınız ve aynı şekilde uğurladınız. O sıcaklığınız bana güven verdi ve başardım. İyi ki varsınız iyi ki sizi tanıdım. Binlerce kez TEŞEKKÜRLER 

SİZİ ÇOK SEVİYORUM 

SEVGİLER 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.