0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Çanakkale Vajinismus Hastamız , 27 Yaşında

image-1 image-1

Merhaba Çiğdem Hanım; 

Sizinle tanışmadan önce sitenizdeki mektupları okumuştum. O mektupları okurken kendimin de bir gün size mektup yazabileceğimi hiç düşünmemiştim. Şu an size mektup yazıyorsam bir hastanız daha başarıya ulaşmış demektir. 

Sizinle tanıştığımda 5-6 aylık evliydim. Sizinle tanışmadan önceki stresle geçen 5 ayı düşünmek bile istemiyorum. Böyle sorunlar yaşayacağım aklıma gelmezdi. Tabi ki ilk geceye kadar. İlk başlarda bu sorunu aşabileceğimi düşünüyor ve bu korkuyu türlü sebeplerle maskeliyordum. Eşim bu konuda bana destek olmaya çalışıyordu ama bu sorunu aşmalıydım. Kimseyle paylaşamadığım bu sorun beni içten içe kemiriyordu. Düşünmediğimi sansam da gün içerisinde bu sorunu nasıl aşacağıma dair üzülürken buluyordum kendimi. Tabi bu arada benimle aynı sorunu yaşayan çoğu kimsenin denediği ağrı kesici, kas gevşetici ve sakinleştiricileri de kullandım. Ama o ilaçlar sadece bedene hükmedebilirdi. Zihnimdeki düşüncelere bilinç altıma hiçbir tesirinin olmadığını öğrendim. Bunlar da fayda vermeyince bir doktordan destek almayı düşündük. Doktor araştırırken tesadüfen sizi buldum. Şu an çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Çünkü sizinle tanışmayıp başka çözümler aramış olsaydım ve ya başka bir doktordan yardım alsaydım şu a belki pes etmiş olabilirdim ve belki bu sorunu aşmam yıllarımı alabilirdi. Sizi tanımakla birlikte hastalığımı da tanımış oldum. Sizden randevu alıp ilk görüşmeye gelmiştik eşimle. Tabi zihnimdeki bir sürü soru ve tedirginlikle birlikte. Doğru bir seçim mi? Nasıl biri ile karşılaşacağım, beni nasıl bir yol bekliyor vs… Daha ilk görüşmemde aklımdaki birçok soruya cevap verdiniz. Samimiyetiniz ve güler yüzünüzle hastalarınıza kendini iyi hissettiriyordunuz zaten. Daha ilk görüşmede doğru bildiğim yanlışları öğrendim. Ve başarının ilk basamaklarındaydım. Önceden ‘’ Başaramayacağım-Başaramam- ya da ‘’ Başarmak istiyorum ama nasıl üstesinden geleceğimi bilmiyorum’’ derken ilk görüşmeden sonra artık ‘’ Deneyeceğim’’ diyordum. Başarmayı deneyeceğim. Sizin tabirinizle başarı yolunda yol arkadaşı olmuştuk. Ben ‘’ Başarabilirim’’ kelimesini tedirginlik ve kendime güvenmeden söylerken siz benden fazla bana güveniyordunuz. Ve tedavi sürecinde aşama aşama mesafe kat ettikçe siz benden daha çok seviniyordunuz. Bu içtenliğiniz ve samimiyetiniz başarırken benim için çok önemliydi. Ve artık kendime güvenerek sizin desteğiniz ile inanarak ‘’ Başaracağım’’ diyebiliyordum. 

Ve işte son basamak. Şu an son basamaktayım. Ama tek başıma değil. Tanıdığım en iyi doktorumla beraber. Onun desteği ile son kelimeyi gönül rahatlığı ile söyleyebiliyorum. 

BAŞARDIM Tabi ki SAYENİZDE… 

İyi ki sizin gibi bir doktor ile tanıştım. İYİ Kİ VARSINIZ 

Size Çoook Teşekkür Ediyorum. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.