0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Çanakkale Vajinismus Hastamız

image-1 image-1

Öncelikle Merhaba; Ben 4 yıllık evli bir bayanım. Sevdiğim kişiyle evlenmiştim. Düğünden sonra evimize geldik. Benim de herkes gibi ilk gece korkum vardı. Ama bunun bu kadar sorun olacağı ve eşimle 4 yıl birlikte olamayacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. İlk denememiz de olmadı. Sonraki denememiz de olmadı. Ve sonra ki sonra ki sonra ki denememizde de. Ben vajinismusa çok da yabancı değildim aslında. Çünkü bir tane vajinismuslu tanıdığım vardı. Ben ilk başlarda kendime bunu konduramadım. Ben onun gibi değilim o farklı diyordum. Zaman geçtikçe bu düşünce değişti. Evet ben de onun gibiyim, ve onun gitmediği doktor kalmadı.(Çiğdem Hanım Hariç) Haydar Dümen’e bile gitti iyileşemedi, ben de asla iyileşemeyeceğim demeye başladım. Eşim buna inanmıyordu. İyileşeceksin deyip bana umut veriyordu. Bir gün internetten doktor araştırmaya karar verdim. Allah’ıma şükürler olsun ki Çiğdem Hanıma rastladım. Sitedeki her şeyi okudum. Başarı mektuplarını ağlayarak okudum. Akşama eşimle paylaştım bunu. Eşimle birlikte de inceledik siteyi ve eşim o andan itibaren Çiğdem Hanım’a çok inandı. Ben de inandım tabi, ama kafamdan da bir türlü ya ben iyileşemezsem düşüncesini atamıyordum. Randevu almamız biraz zaman aldı. Tabi ben bu sürede kimseyle görüşmek istemiyordum. Yine çocuk soracaklar ve ben bu sefer ne cevap vereceğim diye. Sonunda randevu aldım. 1 Ağustos 2014 Cuma günü, ilk görüşmemdi. İçeri girdiğim an ilk pozitif enerjiyi aldım Çiğdem Hanımdan. Güler yüzü, samimiyeti, sesindeki huzur bambaşkaydı. Güven veren konuşmaları bana da güven katmıştı. Muayenemi oldum, kasılmalarımın fazla olduğunu Perşembe günü iyileşeceğimi söylüyordu. Perşembe günü iyi olacaktım. Kulaklarıma inanamıyordum. Tedavi olmaya o an karar verdim. 

Ertesi güne randevu verdi. Tedavimin ilk günü çok güzel geçti. Eve gelince ödevlerimi yaptım. Araya Pazar günü girdiği için tedavimin 2.günü pazartesiydi ve aynı zaman da tedavinin son günü de. J araya giren bir günde de ödevlerimi çalışma fırsatım oldu. 

Pazartesi günü Çiğdem Hanım, bu akşam deneyin olacak dedi. O gün oradan havalara uçarak çıktım. Evet Çiğdem Hanım Perşembe günü demişti ama 2 seansta bu işkence bitmişti. 

Çiğdem Hanıma büyük bir mutlulukla başardık mesajımı attım. Hemen ardından telefonda konuştuk. Çiğdem Hanım da en az benim kadar mutluydu. Sorduğum her soruya içtenlikle, sıkılmadan cevap veren canım doktoruma sonsuz teşekkürler… 

Vajinismus erteleme hastalığıdır. Size tavsiyem yaşayacağınız mutlulukları ertelemeyin. Tek yapmanız gereken Çiğdem Hanımı arayıp randevu almak. Gerisi zaten çok kolay. Hızlı adımlarla mutluluğa ilerleyeceksiniz. Allah Çiğdem Hanımdan bir değil binlerce kez razı olsun. Şu andaki hedefim hamile kalıp eşime sağlıklı bir evlat verebilmek. Ben başardıysam herkes başarabilir. 

SİZİ ÇOK SEVİYORUM 

ÇİĞDEM TEZCAN 

Not: Eşime, biz 4 senedir bunu mu başaramıyorduk deyip duruyorum.. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.