0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Bursa Vajinismus Hastamız, Hemşire, 3 Yıllık Evli

image-1

Merhabalar 

Ben 3 yıllık evliyim ama kendimi yeni evlenmiş gibi hissediyorum çünkü korku dolu hayal kırıklığı ile biten geceler ağlamalar bitti. Evlenmeden önce kulaktan duyma boş yanlış korkunç bilgilerle beynimi öylesine doldurmuşum ki evlenmeme 3 ay varken beni ilk gecenin korkusu sarmaya başladı. Ve evlendik eşimle balayımızın öncesi denedik ve olmadı. 2.gece olur 3.gece olur derken balayımız mutsuz ve buruk bitti. Evimize geldik yine denedik ama olmadı ileride olur belki dur düşüncesi ile koskoca 3 yıl geçti gitti. 

O hayal kırıklığı dolu günleri yazarak kelimelerle anlatmak mümkün değil aslında evliliğimin en başından beri araştırmıştım vajinismus hastası olduğumu biliyordum. Kendimi çok beceriksiz bir insan gibi hissediyordum utanıp sıkıldığım içinde doktora gitmek istemiyordum sürekli erteliyordum ama artık canıma tak etmişti bu durum. En sonunda eşime söz verdim doktora gideceğim dedim eşim de ben de internetten araştırırken Çiğdem Hanım’ı bulduk sitesine girdik inceledik onu incelerken bile ona öylesine güvendik ki hemen randevu aldık ve gittik beni o kadar iyi ve güler yüzle karşıladı ki daha o an bile özgüven geldi kendime onun konuştukça rahatladım yanından evet yapacağım yapabilirim diye ayrıldım ve ilk seansıma giderken o kadar mutluydum ki. Çiğdem Hanım’ın güler yüzünü görmek bile beni motive ediyordu. Her seans bitiminde ben daha mutlu ve heyecanlı ayrılıyordum yanından. Verdiği ödevleri hiç atlamadan eksiksiz yapmaya çalıştım. Yaptığım ödevlerimi bir kağıda not bile alıyordum bunu eğlenceli hale dönüştürüyordum ve 4 seans bitmişti bile evet o 4 seansta koskoca 3 yıldır korktuğum şey bitmişti bile ve biz eşimle tam anlamıyla karı kocaydık artık eşimle birbirimize sarılarak ağladık.

Bu duyguyu bu mutluluğu anlatmak imkansız çok mutluyum çookkkk ama şu an keşke diyorum keşke daha önce gitseydim doktora bu sene beklemeseydim ama olsun her şeye rağmen Allah’ın izniyle Çiğdem hanımında sayesinde bu mutluluğu tadabildim. Çiğdem hanım çok teşekkür ederiz iyi ki sizi tanıdık Rabbim sizin gibi güzel iyi güler yüzlü birini karşımıza çıkardı. Allah sizden razı olsun size cennet kapılarını açsın inşallah iyi ki varsınız iyi kiiiii. Sizi çok seviyorum. 

Güzel Güler Yüzlü Canım Doktorum 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.