0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Bursa Vajinismus Hastamız,5 Yıllık Evlilik ve 2 Çocuktan Sonra Gelen Mutluluk

image-1 image-1 image-1

Ben beş yıllık evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Eşimle severek evlendik. Fakat evlendikten sonra gördümki sevdiğim halde eşimle birlikte olamıyordum. Balayımız benim bu korkum yüzünden mahvolmuştu. Evimize döndüğümüzde geçer, daha rahat olurum diye düşünüyordum. O zaman da aynı devam etti. Artık benim için geceler kabusa dönmüştü. Eşimle büyük kavgalarımız başladı. Hemde olur olmaz her konuda kavga ediyorduk. Her gün gözyaşı döker olmuştum. Bazen beni sabırla bekliyor, bazende bu olana bir anlam veremiyordu. İkinci ayımızda psikoloğa gitmeye karar verdik. 

Psikolog bana parmak egzersizi yapmam gerektiğini söyledi. Her gün önce kendim sonra da eşimin parmaklarıyla çalışılacağını söyledi ve 15 gün sonra gelin dedi. Ben bunu da yapamadım. Eşimde olmadığını gördü. Ve bir daha gitmedik. Zamanla düzelir belki diye düşünmeye başladık. Ama hiç birşey düzelmiyordu. Yarım yamalak devam eden bir cinsellik hayatımız vardı. Bu şekilde 8. ay hamile olduğumu öğrendim. İkimizde şaşırdık. Böyle de hamile olunabiliyormuş dedik. 

Bir umut ışığı daha doğmuştu bizim için. Normal doğum yapar kurtulurum bu sıkıntıdan dedim. Doğum zamanı deldiğinde doğuramadım ve acil sezeryan oldum. Doğumdan sonra hayatımıza aynı şekilde devam ettik. Ve 1,5 yıl sonra ikinci kez halimleydim. Yine sezeryan süreci ve biz artık sadece anne-babaydık. Karı koca olmaktan vazgeçip bunu kabullenmiştik. İkinci doğumdan sonra hiç bir türlü cinsellik yaşamak istemiyorduk artık. 

Eşim bende soğumuştu beni istemiyordu. Konuşmuyorduk, yataklarımızı ayırdık. Beni bu çok üzüyordu. Sürekli boşanmayı düşünüyor olduk. Ama çocuklar için boşanmıyorduk. Bu evliliği kurtarmanın bir yolu olmalıydı. Araştırmaya başladım ve internette Çiğdem Hanım'ın sitesine rastladım. Okuduğum mektuplardan çok etkilendim. Tekrar doktor konusunu eşime nasıl açacağımı düşünürken yine kötü bir tartışmayla boşanma kararı aldık. Ben de bu evliliği kurtarmayı çok istediğimi ve beni Çiğdem Hanım'a getirmesini istedim. Çiğdem hanımdan bahsettim ona. Hemen randevu aldık. İlk görüşmeden sonra ikimizinde inancı tazelendi. Bu kez başaracağıma inanıyorduk. Ve hemen ilk seansa geldik. Yolda gelirken heyecandan karnıma ağrılar giriyordu. Çiğdem Hanım hemen içimi rahatlattı. 

Tedavi yöntemi acısız ve ağrısız ilk seanstan çıktığımda çok mutluydum. Hiçbirşey korktuğum gibi olmadı. Doktorumun dediklerini ve ev ödevlerimi elimden geldiğince düzenli yapmaya gayret ettim. 1. 2. 3. derken 4. seansta Çiğdem Hanım artık vajinismus değilsin hemen deneyebilirsiniz dedi. Bundan sonra on-onbeş gün gibi bir süreçte sürekli denemeler yaparak birlikte olmayı başardık. Ve bn o ilk gecemiz de bu sefer korkudan değil mutluluktan ağladım. Eşimde çok mutlu oldu. İkimizinde omuzlarından ağır bir yük kalktı sanki. Şimdi hayatımız evliliğimiz bir düzene kavuştu. Bizde artık diğer evliler gibiyiz. Gerçek karı kocayız artık. Ve bu Çiğdem Hanım gibi güzel bir insan sayesinde oldu. Çiğdem hanım bir yuvayı kurtardı. Allah razı olsun. 

Tedavi sürecinde sanki bir doktor değil, bir yakın arkadaşla çalışıyor gibiydim. Bu sıkıntıyı atlatmam da onun inancı sıcaklığı ve desteği çok büyük. 

Çok teşekkür ederim Çiğdem Hanım.. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.