0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Bursa Vajinismus Hastamız, 30 Yaşında 2,5 Yıllık Evli

image-1 image-1

Aslında bu hastalığa hiç yabancı değildim… Canım arkadaşım da bu hastalık ile 2 yıldır mücadele ediyordu. 

Nasıl olamaz, nasıl izin vermez, nasıl birlikte olamazlar hiç aklım almıyordu. Hatta kıza sitem ediyordum doktor araştırmıyordur diye… Ta ki ben de o ilk gece o korkuyla karşı karşıya kalana kadar!!! Heyecandır, yorgunluktur dedik balayında olur dedik.. Evdi.. İşti.. Stresti derken.. bir bakmışız 1,5 yıl olmuş.. 

Bu konuyu bilen birkaç arkadaşımdan biri beni Bursa’nın ünlü bir jinekoloğuna gitmemi tavsiye etti. Gitmez olaydım.. Doktora sanırım vajinismusum dedim. Bir bakalım dedi ve beni ZORLA muayene etti. Benim çığlıklarım ağlama seslerim muhtemelen iş merkezini çınlatmıştır abartmıyorum. Apar topar kalktım.. Bana koyduğu teşhis şu; sen vajinismus falan değilsin, olsaydın bu yatağa yatamazdın bile.. Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim.. Bana bir jel verdi kullan gel dedi.. Sizce tekrar gider miydim. 

Tedavi için attığım ilk adım çok kötü sonuçlandı. Yine öyle böyle.. Düğündü,dernekti,yazdı,kıştı derken bir 6 ay daha geçirdik. 

Bu arada psikolojim inanılmaz bozulmuştu. Her şeye ağlıyordum. Yeni evlenen herkesi birkaç hafta aklımdan çıkaramıyordum. Acaba onlarda bu sorunu yaşıyor mu diye sorasım geliyordu. Hele bana bebek yok mu diye soranları resmen tokat manyağı yapmak istiyordum. Bir arkadaşımın hamilelik haberini aldığımda sanki eşimin suçu varmış gibi büyük kavgalar çıkarıp deliler gibi ağlayıp rahatlıyordum. 

Bir gün yine vajinismusu araştırırken Çiğdem TEZCAN önüme çıktı. Mektupları okudum ve bana bir cesaret geldi. Hemen randevu aldım. Çiğdem hanımla artık tanışmıştım. İlk görüşmemizde olacak galiba bu iş dedim ve canım arkadaşımı aradım. Bir doktor buldum. Sanırım bu işi sadece ticaret için yapmayanlardan dedim. Eşimle de konuştuk hemen tedaviye başlayalım dedi. Yine bir sorun vardı. İnternette araştırdığım kadarıyla parmak egzersizlerinden bahsediyorlardı. Ben bu işi yapsam zaten yaparım. Parmak falan sokamam diye tedaviye başlamak için Çiğdem hanımdan randevu almadım. Halbuki Çiğdem hanım bana böyle bir egzersizden bahsetmemişti bile. İşte korkular beni bulduğum doktora bile gitmemi engelliyordu. 

Aradan 8 ay geçmişti. Artık içimdeki bebek isteğiyle bir gün elime telefonu alıp. 17 Kasım 2014 günü için randevu aldım. Aradığım günden tam 10 gün sonraya randevu almıştım. Bu arada kendimi hazırlıyorum. Doktora gidenler ölmüyor. Bu işi yapan milyarlarca insan var. Bebek istiyorsam bunu yapmak zorundasın ve en önemlisi benim 2,5 yıldır her halime tahammül eden eşim var onun için dedim. 

Tedavinin ilk ve 2.seansında acaba yapabilecek miyim dedim ama sonra seanslara keyifle gitmeye başladım. 

3..4..5.. derken canım Çiğdem hanımcığım artık deneyebilirsiniz dedi ve biz 3. Denememizde başarmıştık. İnanır mısınız bilmiyorum ama ilk geceden hamile kalmışım 

Çok uzattım farkındayım ama bu mektupları okuyan kişilere tek tavsiyem!!! Eğer şu an bunları okuyorsanız doğru doktoru bulmuşsunuz demektir ve sonuca çok yakınsınız. 

Kesinlikle ertelemeyin ve kendinizi Çiğdem hanıma bırakın 

Şimdi canım arkadaşımda sıraJ 1 aya kadar onun da sorununu biliyorum ki Rabbimin izniyle Çiğdem hanımın süper desteğiyle çözeceğiz. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.