0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Bursa Vajinismus Hastamız , 3.5 Yıllık Kabus Bitti :)

image-1 image-1 image-1 image-1

Selamlar; 

Çocukluğumdan beri tanıdığım eşimle 1,5 yıllık beraberliğimiz sonucu evlenme kararı almıştık. Her şey o kadar güzel gidiyordu ki düğünümüz için hazırlıklarımız hızla devam ediyordu. 3,5 yıl önce dünya evine girdik. Ama ilk gece korkusu yıllardır kabusumdu. 

Kına geceleri sonrası Bursa’da tavuk alma yapılır. Ben küçükken yaşça büyük kuzenlerimin kına gecelerinden sonra toplanıldığında konuşulan standart konu ilk gece korkusu idi ve ben de o kadar safmışım ki ilk gece korkusu beynimde öyle bir yer almıştı ki onu hiçbir zaman atamadım. Yok efendim kilitlenme olurmuş, yok gelin kanamadan bayılmış hastanelik olmuş, yok şu kadar dikiş atmışlar… Böyle cahilce konuşmalar, hurafeler bizlerin ömründen ömür aldı… Şu an mektubumu okuyanların büyük çoğunluğu benimle hemfikirdir… 

Temmuz 2011 geldi ve biz çok keyifli, eğlenceli kına gecesi ve düğün yaptık. Bu korku bende öyle bir yer etmişti ki eşime evlenmeden önce hep şöyle söylerdim; ‘’ Bir tanem ilk gece olayı bence çok saçma. Düşünsene düğünümüze gelen herkes bizim o gece ne yapacağımızı biliyor. O yüzden lütfen o gece keyifle birbirimize sarılalım, birbirimize doyalım. Sabah uyandığımızda yapalım.’’ Eşim de sağ olsun beni kırmadı ve biz o gece evlendiğimize şükrederek keyifli bir gece geçirdik. Sabah uyandığımızda birlikte olma girişiminde bulunduk. Hatta ‘’ başardık ‘’ bile dedik. Meğer olamamışız L Meğer regl dönemim başlamış. 

Balayına gittik. Hadi balayımızı zehir etmeyelim, dönünce çok vaktimiz olacak dedik. Ve zorlamadık. Döndüğümüzde çok kez denedik ama maalesef olmadı. Her denememizin sonu benim ağlama krizimle bitiyordu. Eşimi çok seviyordum. Kendimi ona teslim etmek istiyordum, ona ait olmak istiyordum. Ama bir türlü başaramıyordum L 

Evliliğimizin 7.ayı özel bir hastanede kadın doğum uzmanına gittik. Her şeyin normal olduğunu, ilişkiye girmemizi engelleyecek herhangi bir problemin olmadığını söyledi. İkna etmeye çalıştı vs. ama doktorun söyledikleri hiçbir işe yaramamıştı. Yine başaramıyorduk. 

Aradan 5-6 ay daha geçti. Başka bir özel hastanede kadın doğum uzmanına gittik. Muayene sonucu rahim ağzımın dar olduğunu, ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Biz şok olduk. Nasıl olurdu. Ameliyat olursam ailelerimize, çevremize nasıl açıklardık bu durumu… 

İki özel hastanede de farklı şeyler söylenince devlet hastanesinde dalında uzman kadın doğumcuya gittim. Bana muayene sonucu dediği şu oldu. ‘’Kızım sende hiçbir problem yok. Sana tavsiyem bu işi çok uzatma. Eşini kendinden soğutursun bak…’’ demek oldu. Sanki bu yaşadıklarım benim elimdeydi, sanki isteyerek yapıyordum. 

Uzaktan böyle şeyler söylemesi çok kolaydı.Gittiğim hiçbir doktor çözüm odaklı olmamıştı.Tavsiyelerde bulunup göndermişlerdi.Ben iyice yıkılmıştım,bıkmıştım.Ve artık çocuk istiyorduk.İkimiz de çocukları çok seviyorduk.Çevreden,aileden,arkadaşlardan baskılar giderek artıyordu.Artık onlara cevap veremiyorduk.Çalıştığım için istemediğimi söylüyorduk herkese.Benim çalışmam üzerine atıyorduk sürekli topu… 

Eşime de bunları yaşattığım için çok üzülüyordum. Çünkü bunları hak etmiyordu. Artık zaman geçtikçe eşim benden soğumaya başladı. Maalesef ben de ondan. ‘’ Ben bu işi başaramayacağım gerekirse ayrılalım,başkasıyla evlen’’ diyordum eşime. Ama o da ‘’ sen bunu başarırsın, herkes nasıl yapıyorsa sen de yaparsın’’ diyordu. Evet öyle diyordu ama olmuyordu işte. …OLMUYORDU… 

Evliliğimiz 2.yılında kadın doğum uzmanlarının bize faydası olmadığını düşünerek psikoloğa gitmeye karar verdik. Ama bu sefer ikimizde çok ümitliydik. Durumumuz psikolojikti ve bu psikolog sayesinde biz bu işi çözecektik. Seansa girdik. Öncelikle kendimizi tanıttık. Severek evlendiğimizi,hiçbir zorlama olmadığını anlattık. Ve bana ödev olarak parmağımla egzersiz yapmamı söyledi . Bu ödev vajinismus hastası için gerçekten çok zordu. Ve tabi ki başaramadım. O yüzden de 2. Seansa gitmedik. 

3.yılımızda yeniden tatil zamanı geldi. Genelde çiftler tatilleri çok iyi değerlendirir. Ama bizim hiçbir tatilimiz öyle geçmiyordu. Aksine yine dönüp dolaşıp aynı konuya geliyorduk ve kavga ediyorduk. 

Otelde bir akşam boş boş otururken ben internetten araştırmaya başladım. Ve Çiğdem Hanım’ın sitesinde mektupları okurken buldum kendimi. 1.sini okudum,2.sini okudum,3.4.5. derken dedim ki ‘’ benim gibi bir sürü insan varmış. Ve hepside başarmış. Ben neden başaramayayım ki… Benim neyim eksik.’’ Demek ki çözümü olan bir hastalıkmış dedim. Eşime ben Çiğden Hanım’dan randevu alacağım dedim. Evimize döndüğümüzde hemen aradım. Ve asistanı çıktı. Gerekli bilgileri alıp telefonu kapattım. Randevu almamıştım. Sanırım kendimi hazır hissetmiyordum. 

Aradan 5 ay geçti. Muayenehanenin yakınında diyetisyen vardı. 21 Şubat Cumartesi günü diyetisyene gittim. Ve oradan çıktığımda yürürken Çiğdem Hanım’ın tabelasını gördüm. İçeriye girip girmeme konusunda kararsız kaldım. Hemen eşimi aradım. Hemen randevu al, ne zamana verirse dedi. Gayet kararlı bir şekilde içeri girdim. Çiğdem Hanım’ın asistanıyla konuştum. Ve hiçbir ayrıntı sormadan hemen randevu aldım. Hem de 2 gün sonraya. 23 Şubat’a… İkimizde de heyecan doruktaydı. Acaba Pazartesi akşamı neler olacaktı. 

2 gün geçti ve Çiğdem Hanım’ın karşısındaydık. Güler yüzlü, içten,samimi tavrıyla bizi karşıladı. Ben merhabalaşmaya çalışırken o bana sarıldı ve beni öptü. Şaşırmıştım ve bu karşılamaya çok mutlu olmuştum. 

Çiğdem Hanım ilk olarak tıbbi açıklamalar yaptı bize, tabi ki anlayacağımız dilde. Meğer eşimle ikimizin de bildiğimiz birçok şey gerçek değilmiş. Biz bildiğimizi zannediyormuşuz :) O akşam oradan ayrılırken ben bu işi başaracağım dedim kendi kendime. Çiğdem Hanım beni o kadar çok etkilemişti ki , o kadar çok güven vermişti ki aksini düşünemezdim zaten. 

İlk seansı gerçekleştirmek üzere 2 sonraya 25 Şubat’a randevu almıştık. Ve yine oradaydık. İlk seansta Çiğdem Hanım hiçbir tıbbi problemin olmadığını söyledi. Ve o mucize odada o gün mucizevi şeyler yaşandı. Ben kendime inanamadım. Gözlerim doldu, ağladım. Çiğdem Hanım bana ödev verdi ve 3 gün sonraya 28 Şubat’a randevu aldık. 

2.seansta muhteşemdi. 1.seanstan daha da mucizevi şeyler yaşamıştık. Ben hala kendime inanamıyordum. ‘’ Nasıl yani, bunları ben mi yaptım ‘’ diyordum. 

Derken 3.seansta (2 Mart’ta) yine Çiğdem Hanım’ın güzel,sıcak karşılamasıyla oradaydık. Ve yine mucizevi şeyler :) Mutluluğumuzu telafuz bile edemiyordum. 

Çiğdem Hanım’ın yurtdışı seyahati dönüşü 10 Mart’ta (4. Seans için ) oradaydım. Meğer 10 mart benim son seansımmış. O günü seansı tamamladıktan sonra Çiğdem Hanım ‘’ Evet beklenen gün geldi, bu gece denemenizi istiyorum’’ dedi. Ben de ‘’MEMNUNİYETLE’’ dedim :) 

Çıktığım gibi telefona sarıldım, eşimi aradım. O akşam biraz işi vardı. ‘’ Bir tanem işini bırak ve hemen eve gel ‘’ dedim. ‘’ Ben artık hazırım’’ dedim. 

Veeee…. Evdeydik. İlk denememizde başarmıştık. Hem de zorlanmadan. Çiğdem Hanım’ın dediklerini uygulayarak. 

Allah’ım eşim de ben de inanamıyorduk. BAŞARMIŞTIK :) 

Birlikteydik artık. Karı-kocaydık. O ben de ben de ondaydım… Hiç ayrılmadan dakikalarca o şekilde kaldık. Ben hıçkıra hıçkıra ağladım. İnanamıyordum hala. 3,5 yıldır yapamadığımız şeyi başarmıştık. Eşim de ağlıyordu. ‘’Bir tanem emin misin, oldu mu ? Canım gerçekten başardık mı ? ‘’ diyordum. 

Hıçkıra hıçkıra ağlarken hem de… 

4 seansta başarmıştık. Sadece 4 seans… 10 Mart bizim hayatımızda milat oldu. Hemen Çiğdem Hanım’ı aradım.’’ Biz başardık’’ dedim. Biraz anlatır mısın nasıl oldu dedi. Anlatırken ağladığımı fark etti. ‘’sana inanıyorum ben daha eve gitmedim, arabadayım ‘’ dedi. 19:00’da muayenehaneden ayrılmıştım. Ve 20:15’te Çiğdem Hanım’ı arıyordum.Bu gerçekten mucizeydi… 

Allah’ım sana binlerce kez şükürler olsun. Bana bu güzel duyguyu yaşattığın için ne kadar dua etsem, şükretsem azdır. 

Ve Çiğdem Hanım… Allah sizden razı olsun. Allah sizi cennetinize koysun, o kadar mucizevi bir insansınız ki belki de birçok çifti boşanmaktan kurtarıyorsunuzdur. Çok teşekkür ederim size :) Güzel gülüşünüze, her zaman yanımda oluşunuza, içtenliğinize,dostluğunuza… 

Ve mektubumu bu kadar geç yazdığım için sizden özür diliyorum :) 

Eşimi şu an daha fazla seviyorum. ‘’ SENİ SEVİYORUM HER ŞEYİM…’’ 

Mektubumu okuyan arkadaşlar lütfen vajinismus hastalığının yenilemeyecek bir şey olduğunu düşünmeyin. Lütfen hiç beklemeden ÇİĞDEM HANIM’dan randevunuzu alın. Ben 3,5 yılı boşuna beklediğim için o kadar çok pişmanım ki… Siz de benim gibi pişmanlık yaşamayın. Evliliğinizi zedelemeyin… 

İnşallah en kısa zamanda çok istediğimiz BEBEK haberini vermek için Çiğdem Hanım’ı ararım :) 

Teşekkürler Çiğdem Hanım :) 

Sizi Seviyorum…. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.