0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Bursa Vajinismus Hastamız, 26 Yaşında Üniversite Mezunu, Ev Hanımı

image-1 image-1

Herkese Merhaba, 

Eşimle 4 yıllık birliktelik sonunda birbirimizi çok severek evlendik. Evlenmeden önce bu hastalık hakkında bilgim vardı. Çünkü korkularımın farkındaydım ve araştırma sonunda vajinismus diye bir hastalık olduğunu gördüm. Acaba bende mi? diye çok sorguladım kendimi ve benimde başıma geldi. 

Çok güzel bir düğünün sonunda evimize geldiğimizde bendeki korkular daha da arttı ve sonucu hüsran dolu bir gece geçirdik. Mutluluk ve hayal kırıklığını aynı anda yaşadık. Kendini kasmam eşimi itip izin vermemem ve ağlamalarım bütün bunlar vajinismus hastası olduğumu gösteriyordu. 

İlk başlarda hep yaparım diye erteledim. Eşim her zaman destek verdi. Doktora gitmem konusunda sürekli olumlu konuşmalar yaptı. Bana verdiği cesaret ve güvenle doktora gitme kararı aldım. Çünkü artık 1. yılımız doldu ve biz çok yıprandık. Kimseye anlatamadık derdimizi, aramızda bulduğumuz çözüm yolları başarılı olmadı. 

İnternette Çiğdem Hanımı tanıdık. Bütün cesaretimle gittim. Çiğdem Hanım'ın yanına gidene kadar eşimle kalbimiz yerinden çıkacak gibi heyecanlandık. Odaya girdiğimizde yüzündeki gülümseme ve sıcak davranışları bizim heyecanımızı aldı götürdü. Sanki yıllardır tanıyormuşuz gibi rahat bulduk kendimizi. Çiğdem Hanım anlattıkça kafamızı ne kadar olumsuzluklarla doldurduklarını anladım. Meğer ne kadar yanlış bilgiler verilmiş bize acıma, kanıma ve vajina yapısı hakkında. Doğrular bizi rahatlattı ve daha çok cesaret verdi. 

İlk görüşmenin ardından kendimi tamamen hazır hissettiğim de yani 1 ay sonra tedaviye başlama kararı aldım. Doktorumun verdiği bütün ödevlerimi aksatmadan yaptım. Eşim her zaman yanımda oldu hep destek verdi. Onun yanımda olduğunu görmek bana daha da güç verdi. 

Her seansa gidişimde heyecanım olsa bile Çiğdem Hanım'ın güler yüzünü ve bana inandığını görmek heyecanımı yok etti. Seanslardan başarıyla çıkmak beni ve eşimi adeta yenmişim hastalığımı gibi sevindirdi, çünkü mutlu sona yaklaştığımın farkındaydık. 

4. seansın sonunda kabusum olan vajinismustan kurtuldum. Şuan o kadar mutluyum ki tarifi olamaz bu duygunun. Artık her gece rahat uyuyabiliyordum. Eşimle birbirimize daha çok bağlandık, çünkü asıl şimdi karı koca olduk. Tamamen birbirimize ait olduk. Acaba yine deneme olur da yapabilir miyim diye korkuyla yaşamıyorum. 1 yıl boşa geçen zamanım var. Keşke Çiğdem Tezcan ile daha önce tanışsaydım. Asla yapamam dediğim şeyi şimdi bu muymuş diyorum. Çiğdem Hanım siz bizim kurtarıcımız oldunuz. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Her zaman yanımda ve destekçim olduğunuz için size minnettarım. Evimizde her adınız geçtiğinde size dualar ediyoruz. Bize bu mutluluğu yaşattığınız için Allah sizden razı olsun. Bütün güzellikler sizin olsun. 

Ve son olarak mektubumu okuyup hala bu dertle başa çıkmaya çalışanlar hiç zaman kaybetmeyin ve ertelemeyin. Çiğdem Tezcan sıcacık tavırlarıyla her zaman yanınızda olacak. Başarıp mutlu sona ulaşıncaya kadar o sizi asla bırakmaz... 

HER ŞEY İÇİN TEŞEKKÜRLER GÜZEL İNSAN 

SİZİ ÇOK SEVİYORUM ÇİĞDEM TEZCAN 

SEVGİLER 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.