0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Bursa Vajinismus Hastamız , 26 Yaşında Ev hanımı

image-1 image-1

Merhaba Arkadaşlar. 

Ben 8 yıllık flört döneminin ardından eşimle evlendim. Evlendiğim ilk gün tanıştım vajinismusla. İlk önce kabullenmedim bile. Bu süre zarfında her zaman yapmayı denedim olmadı. Yine olmadı ve yine yine yine. O kadar kötü hissediyordum ki kendimi artık neyle teselli olacağımı bilemiyordum. Normalde çok pozitif ve güleç bir insanımdır. Fakat ben artık pozitifliğimi ve güleçliğimi terketmeye başlamıştım. Arkama dönüp baktığımda koskoca 1,5 yılı geride bırakmıştım. Eşim beni o kadar çok motive ettiki onun sayesinde biraz daha toparlıyordum kendimi. Eş desteği çok önemli. Eşinizde desteğini esirgemeze sizden aşamayacağınız hiç bir şey olamaz. 

Şunu belirtmeliyim ki hastalığım devam ederken hergün bu mektupları okuyordum. Biliyorumki bu durumda olan ve benim gibi hergün bu mektupları okuyan bir sürü insan var. Ben okurken her seferinde "Birgün bende yazacağım" diyordum. İşte bunu gerçekleştirdim. Tabi bir ayrıntıyıda atlamamak gerek "Birgün bende yazacağım" derken "Ya yazamazsam" diyede içimden geçiyor değildi. Ama inandım. O kadar çok okuyup, araştırdım ki doktor seçiminin çok önemli olduğunu anladım. En başından beri Dr Çiğdem hanım'a gitmeye kararlıydım. Ben bu durumu kiminle aşacağımı seçtim ve doktorumun yanına gittimde kocaman bir "İyiki" dedim. Müthiç bir mucizeydi bizim için doktorumuz. 

Bu mektubumu okuyan ve umutsuzluk içinde olan arkadaşlar "Ben bunu kendim aşabilirim" demeyin. Aynısını bende yaptım ve her seferinde hüsranla karşılaştım. "Herkes yapıyor ben niye yapamıyorum" diye düşünmekten usanmıştım artık. İyice olumsuzluğa sürükleniyor insan farketmiyorsunuz. O yüzden lütfen ertelemeyin. Bir an önce Dr Çiğdem Hanım'a ulaşın. O benim için bir mucize sizin içinde mucize olacaktır. Benim canım doktorum onun sayesinde 4 seansta vajinismusa "Güle Güle" dedim. Neden daha erken gitmeim diye çok kızdım kendime. Bu yüzden vaktinizi harcamayın. Çiğdem hanım sıcacık ve o kadar güven veriyorki kendinizi evinizdeymiş gibi hissediyorsunuz. Sizinde gayret ve inancınızla vajinismustan kurtuluyrsunuz. 

Ben bu güzel insan Dr Çiğdem Tezcan'a sonsuz teşekkür ediyorum. Sonsuz sevgimi gönderiyorum. 

Benim mucizem.. Sizinde mucizeniz olabilir. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.