0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Bursa Vajinismus Hastamız , 2.5 Yıllık Evli

image-1

Merhabalar, ben 2,5 yıllık evliyim görücü usulü evlendim ama aklımda hep o ilk gece vardı ne yapacağım nasıl olacak. İçimde heves, heyecan, korku bir aradaydı ve o gün geldi çattı ve korkularım her şeyin önüne geçti ve hayal kırıklıkları başladı. Biz ilişkiye giremedik ve bundan sonra da böyle kötü günler devam etti. Ertelemeye başlamıştık artık ne olduğunu anlamadan bir sene geçmişti. Huzursuzluk, umutsuzluklar başlamıştı artık bu işin olacağına inanmıyordum bile. Çevremdeki insanlara bakınca kendimde bir eksiklik hissediyordum artık. 

Biz bu konuyu araştırmaya başlamıştık geçte olsa önce aile hekimine danıştık, sonra psikiyatri doktoruna, kadın doğum gittik tedavi olmam gerektiğini söylediler. Birkaç seans gittik psikiyatriye ama fazla bir yol kat edemedik artık olacağına da inanmıyordum. Ve bir gün eşim internetten araştırma yapıp Dr. Çiğdem TEZCAN hanımı görmüş, yazılan mektupları okumuş, randevu almaya karar verdik ve ilk görüşmemize gittik karşımızda çok samimi, sıcak, güven veren bir melekti sanki konuşmalarından çok etkilendim ve bana geri kazandırdı ve doktoruma sonuz bir güven başlamıştı ve sonra kontrol etti 4 seansta biteceğini söyledi artık bir yola çıkmıştık ve başaracağımıza doktorumuzun sayesinde inanmıştık. 

Bugüne kadar anlatılanların, korkularımın, anlamsız olduğunu gördüm. Tedaviye başladık acısız ve ağrısız olduğuna inandım gerçekten de tedavisi çok kolay oldu bizim için 4 seans sonunda ve nihayet bunu başarmıştık. Vajinismusu yenmiştik artık, doktorumuz Çiğdem hanıma sonsuz minnettarım insan inanırsa aşamayacağı bir şey yoktur. Bu bir erteleme hastalığıdır. Bu mektubu okuyan benim gibi Çiğdem hanımla tanışmasını tavsiye ediyorum. Artık mutlu bir evliliğim oldu. 

Çiğdem TEZCAN doktoruma çok teşekkür ediyorum. 

Mutluyum artık :) 
 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.