0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Bursa Vajinismus Hastamız , 1.5 Yıllık Evli Devlet Memuru

image-1 image-1 image-1

Merhaba; 

Bundan iki yıl önce çok ama çok sevdiğim, aşık olduğum insanla evlenmiştim. Her şey toz pembeydi, harikaydı. Düğün bitti ve biz tatile gittik. Oradayken bunu yapmak istemedim. Kendi evimizde, kendi odamda bunu daha rahat yapacağımı düşündüm. 

Tatilden döndük. Artık evimizdeydik. Bir akşam denedik. Ben o esnada eşimi elimle ittim, ona izin vermedim. Eşim anlayışla karşıladı, sonra yine deneriz, sorun değil dedi. 10 gün bunu istemedim. Sonra tekrar denedim. Tekrar, tekrar, ve tekrar… OLMUYORDU! Eşim ‘’ üzülme’’. Elbet olacak.olmasa da sorun değil seni çok seviyorum bu yetmez mi ? ‘’ diyordu. Ama biliyordum ki içten içe o da üzülüyordu. Bu böyle aylarca devam etti. Ben herkesin yaptığı işi yapamıyordum. Kendimi çok kötü şekilde suçlamaya başlamıştım. Evliliğimizde sadece ev arkadaşlığına dönmüştü ne yazık ki… 

Eşim bu konuyu internetten araştırmaya başladı.’’ Vajinismus’’ diye bir durum varmış belli ki sen bu durumdasın dedi. Asla dedim asla olamam. Buna şiddetle karşı çıktım. 

Aradan çok zaman geçti. En sonunda bir kadın doğum uzmanına gitmeye karar verdim,gittim. Doktorum bana ‘’vajinanda darlık var, kızlık zarın geride ve çok kalın bu durumda ilişkiye girmen çok zor operasyon gerekiyor’’ dedi. Ben de kabul ettim. Evet artık kabus bitecekti. Operasyon geçirdim. Kontroller bitti ve artık ilişkiye girebilirsiniz dedi. O kadar umutluyduk ki bu akşam bu iş bitecekti. Denedik ama sonuç yine hüsrandı. O günden sonra artık eşimin bana dokunmasına dahi müsaade edemez hale geldim. Eşim keşke gitmeseydik, her şey daha kötü oldu dedi. 

Aradan epey zaman geçti. Ben artık bunun vajinismus olduğunu kabullenmeye başladım. Kendim internet üzerinde araştırırken karşıma ilk sırada çıkan siteye girdim.’’Vajinismus Doktoru Çiğdem TEZCAN ’’ Evet bulmuştum. Siteyi didik didik inceledim. Mektuplar, videolar,yazılar… Vajinismusun belirtilerine özellikle baktım. Tam da beni anlatıyordu. Evet doktorumu bulmuştum. Gidecektim. Eşime söyledim. Birlikte araştırdık, baktık,inceledik. O da ikna oldu,gitmeye karar verdik ama ben o kadar cesaretsizdim ki nasıl randevu alacağımı bile bilmiyordum. En sonunda cesaretimi topladım ve aradım, randevumu aldım. 

İlk muayeneden öyle korkuyordum ki yolda baş dönmesi, mide bulantısı… gibi birçok şey yaşadım. Geri dönmek için en ufak kıvılcım yeterliydi. Ama eşimin yanımda oluşu, vazgeçmeyişi sayesinde nihayet gelmiştik. İçeri girdik. Bacaklarım titriyordu, oturamıyordum,konuşamıyordum. Ama karşımda doktorum değil de sanki arkadaşım hatta dostum vardı. Çiğdem Hanım’ın insanın gözünün en içine bakarak konuşması , rahatlatıcı sözleri, esprileri sayesinde bunu hissettim. Ne yaşadıysak bir bir anlattık. Ben çoğu zaman ağlayarak konuşmak zorunda kaldım. Ama içimde ne var ne yok söyledim. 

Sıra muayeneye gelmişti. Nasıl olacaktı ki? Hele ki son operasyondan sonra… Çiğden Hanım beni sözleri ve gözleriyle öyle bir ikna etti ki ben hiç sorunsuz o KOLTUĞA oturdum. Sohbet ederken muayene bitti dedi. Anlamadım dedim. Hiçbir acı, sıkıntı … hiçbir şey hissetmemiştim. Biz sohbet ediyorduk daha ama bitmişti. ( Üzerimi giyinirken eşimle konuşmuş. Tedavi bitti sayılır, bu iş çok çabuk bitecek demiş ) Bize karar verdiğinizde hemen başlayacağız dedi ve çıktık. Ben de o gün yatana kadar ağlama krizlerine girdim, yine korku başlamıştı. Ama eşim ‘’ iyi ki bu doktoru bulmuşsun bana çok güven verdi GİDELİM!’’ dedi. 

Tekrar ikna oldum ve randevu aldık. Kararlıydım,bu iş bitecekti artık. 5 seansta bitti! Sadece 5 seans! Bu süreçte Çiğdem Hanım’a güvenmem,kendi başaracağıma inancım, Allah’ın sayesinde ve izniyle, eşimin her saniyemde (seanslarda, evdeki egzersizlerde) yanımda olması sayesinde artık BİTMİŞTİ! ‘’ Bugün beraber olabilirsiniz’’ dedi Çiğdem Hanım. O akşam heyecandan ölebilirdim. Denedik ama olmadı. Ertesi gün aradım hemen Çiğdem Hanım’ı ‘’ Sakin olun, size inanıyorum olacak.Ben buradayım korkmayın!’’ dedi. Tekrar ikinci gün denedik. 

Çiğdem Hanım’ın sözleri,anlattıkları.egzersizleri hatta sesi bile kulağımdaydı. Evettt oldu işte ilişkiye girdik. Bitti! Ağlamaya başladım. Ama sevinçten. Kabus sona ermişti, bitmişti artık. Ben de başardım. Artık evliydik! Yeni bir evlilik tarihimiz vardı. Eşimin mutluluğu göz bebeklerine yansımıştı. O gece sevinçten deliye döndük. Sabah olmak bilmedi. Eşim erkenden uyanmış, beni de uyandırmış’’ hadi arasana,söylesene Çiğden Hanım’a ‘’ diye başımın etini yedi. Ben de sabah erkenden arayıp, durumu anlattım. İnanın bizim kadar çok sevindi. Sevincimizi paylaştı. Ondan sonraki süreçte telefonla hep irtibat halinde kaldık. Ya ben onu aradım, ya o beni aradı. Sürekli takip halindeydi. 

Evet! İşte bu vajinismus kabusundan uyanmıştık. Rabbimin izni, Çiğdem Hanım’ın desteği ve tedavisi, eşimin sabrı-SEVGİSİ-desteği sayesinde bu iş bitmişti. Şimdi yeni bir evlilik tarihim, ev arkadaşı değil EŞİM var. Keşke bu kadar beklemek yerine daha önceleri başlasaydım. Tek pişmanlığım bu. Evliliğin tadını çıkarıyoruz artık. Gerçekten evli bir çift olduk. Çok şükür RABBİM’e. 

Ve teşekkürler Çiğdem Hanım. Çok teşekkürler. Desteğiniz sayesinde bu iş bitti. Minnettarım size. Sizi karşıma çıkaran RABBİM’e hamdolsun. Ve benim yanımdan bir an olsun gitmeyen, bana destek olup güç veren EŞİM’e çok teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun. 

Sevgilerle Emine 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.