0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Balıkesir Vajinismus Hastamız, Tedavi Sonrası 2 Aylık Mutlu Gebe :)

image-1 image-1

‘’HAYATIMIZ 4 GÜNDE DEĞİŞTİ’’ 

Ben evlenmeden önce de vajinismusu az çok tahmin edebiliyordum. Bu konunun geçtiği ortamda asla durmazdım. Duyduğum zaman bacaklarım kasılır, korkularım çoğalır ve ateş basardı. Bir gün yüzleşeceğimi biliyordum ama üstünde durmuyordum. Evlendiğim zaman o gerçekle yüz yüze kalmıştım. Ama her çift gibi biz de kendimiz çözmeye çalışıyorduk. Evlendikten 6 ay sonra psikoloğa gittim. Bir çözüme ulaşamadım. Jinekoloğa gittim her şey normal dedi ve kayganlaştırıcı anestezik krem verdi. Her acı tecrübenin ardından bir kez daha dibe vuruyordum. Her gece eşime karşı kendimi suçu hissediyordum. Özgüvenimi tamamen yitirmiştim. Defalarca eşyalarımı toparlayıp boşanma kararı aldım. Eşim beni üzmemek adına ‘’daha sonra dur, kendini yıpratma ya da olmazsa dünyanın sonu değil’’ diyerek teselli ediyordu. Ama yetememek o kadar acıydı ki. Her denemede hayal kırıklıkları. Her günüm internette bu hastalığı araştırmakla geçiyordu. Vajinismusun erteleme hastalığı olduğunu biliyordum ve bile bile biz başarırız diyerek ertelemeye devam ediyordum. Çevremde arkadaşlarım hamile kaldıkça onlardan uzaklaşmak istiyordum. Tek bir kelimeyle ‘’ CEHENNEM’’ hayatı yaşıyordum. 

Sonunda eşime doktora gitme kararı aldığımı açıkladım. Çiğdem Hanım’ın asistanı Aylin Hanım’la irtibata geçtim. Tüm ayrıntıları bize açıkladı ve tarih kararlaştırdık. Eşim bir doktor ile bunu başarabileceğimize inanmıyordu. Bunun benim aşabileceğim bir problem olduğunu düşünüyordu. Eşimin tüm olumsuz düşüncelerini görmezden geldim. Sadece yanımda olup bana destek olmasını istedim. Tüm tedavi boyunca desteğini hiç esirgemediği içinde çok teşekkür ediyorum. Bunu bir çift problemi olduğunu tedavi süresince öğrendi. 

Çiğdem Hanım’ın kliniğine vardığımız zaman içim kıpır kıpırdı. Ve yüz yüze geldiğimiz an doğru yerde çözüm aradığıma bir kez daha inanmıştım. Kafamdaki tüm yanlışları silerek doğrularla ve ve bilinçli bir şekilde cinsel hayatımızı bize kazandırdı. ACI YOK, KASILMA YOK, AĞRI YOK ve en önemlisi sanki bardaklar dolusu beklediğimiz KAN ufak bir sürtünmeden ibaret. 

1.seans,2.seans,3.seans derken eşim ve ben inanamıyorduk. 4.seans sonunda tam başarıya ulaşabildiğimizi gördük.4 günde 15 aylık kabus sona ermişti. Çiğdem Hocayla aranızdaki güven sizin bu konuya karşı bakış açınızı tamamen değiştiriyor. Desteği,saygısı ve sevgisi sonsuz. Eşim ve ben sizlere sonsuz desteğiniz için teşekkür ediyoruz. Bana özgüvenimi,cesaretimi,evliliğimi ve mutluluğumu geri verdiniz. 

NOT:’’ Bu mektubu 4 ay önce yazmıştım ama bir türlü yollayamamıştım. 2 gün önce 2 aylık hamile olduğumu öğrendim. Bana bu güzel duyguyu yaşamama neden olan önce Allah’ıma ve sonra Çiğdem Hanım’a çok çok teşekkür ediyorum.’’ 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.