0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Balıkesir Vajinismus Hastamız, Ben Başardıysam Herkes Başarır Diyor

image-1 image-1

Merhaba, 

Ben 26 yaşındayım ve 2 senelik evliyim. Eşimle severek evlendik. Daha evlenmeden ilk gece korkularım başlamıştı. Bu korkularım ilk gecemizi ve sonrasını kabusa çevirdi. Eşimle cinsel ilişkiye giremiyordum. Olmuyordu, yapamıyordum, kendimi çok kasıyordum. Acıyarak, parçalanacak gibi hissediyordum. Eşim çok anlayışlıydı. Beni hiç zorlamıyordu. O bana destek oldukça, ben kendime daha çok kızıyordum. Ona haksızlık ettiğimi düşünüyordum. 

Gün geçtikçe korkularım daha da artıyordu. Artık cinsel ilişkiye girmek benim için çok imkansızdı, ben asla yapamazdım. 

İnternette araştırma yaptım. Vajinismus olduğumu anladım. Bu hastalığın tedavisi vardı ama nerede, nasıl olacağını bilmiyordum. Bir gün yine araştırma yaparken Çiğdem Hanım'ın sayfasına rastladım, mektupları okudum. Mektupları okuyunca bana bir cesaret geldi. Umut ışığı doğdu bir anda. Eşimle konuştum, beraber mektupları okuduk ve tedavi olmaya karar verdik. Artık sabrımız kalmamıştı. Artık bu sıkıntıdan, bu hastalıktan kurtulmak istiyorduk. Hemen aradık randevu aldık. 

11 Ağustos'ta ilk görüşmeye gittik. Çiğdem Hanım bizi güler yüzlü karşıladı. Çiğdem Hanım bize tedavi hakkında bilgi verdi. Hemen tedavi olmak istiyordum. Başarmaya, korkularımı yenmeye hazırdım. 13 Ağustos'ta ilk seansa gittim. Çok heyecanlıydım. Korkuyordum, dizlerim titriyordu. Çiğdem Hanım beni kapıda karşıladı öyle bir sarıldı ki o an bütün korkularım geçti. Evet doğru yerdeydim. Çiğdem Hanım'a çok güveniyordum. Verdiği egzersizleri, ödevleri aksatmadan yaptım. Her gün daha iyiye gidiyordum. Yapabildiklerime kendim bile şaşırıyordum. Her seansa daha rahat gittim. Her seferinde Çiğdem Hanım'dan daha fazla bilgi edindim. Bana kendimi nasıl rahat bırakmam gerektiğini öğretti. Acısız, korkusuz tedavi uyguladı. Artık korkularımdan yavaş yavaş kurtulmaya başlamıştım. 4 seans sonunda artık deneyebileceğimizi söyledi Çiğdem Hanım. Çok heyecanlıydım. Eve gider gitmez denedik. ama ilk denememiz istediğimiz gibi olmadı. Biraz heyecanlandım, stres yaptım. Hemen Çiğdem Hanım'ı aradım. Çiğdem Hanım pes etme, başaracaksın, biliyorum dedi. 

Çiğdem Hanımla konuştuktan sonra içim rahatladı. Bana yaşadığımın gayet normal olduğunu söyledi. 27 Ağustos'ta tekrar denedik. BAŞARDIK. Evet artık KARI-KOCA olmuştuk. Çok mutluyum. Acı yok, parçalanma yok. O an bütün korkularımın boşuna olduğunu anladım. Rüyada gibiydim, kendime inanamıyordum. Sadece 4 günde bu hastalığı yenmiştim. Artık vajinismuslu günlere son. Korku dolu günler bitti. 

Her şey Çiğdem Hanım sayesinde oldu. O olmasaydı ben hala kara kara düşünüyor olacaktım. Bana mutluluğumu veren Çiğdem Hanım'a ne kadar minnettarım anlatamam. 

Bu mektubu okuyan arkadaşım, ne kadar zor durumda olduğunun farkındayım. Bende hiç vakit kaybetmeden Çiğdem Hanım'a başvur. Mutluluğunu erteleme. Sende kurtul, mutluluğa ulaş. 

Bana bu sevinci yaşatan, evliliğimi kurtaran, hayatımı değiştiren yaşam koçum, canım doktorum Çiğdem Hanım'a çok teşekkür ederim. Ben çok şanslıyım, iyi ki sizi tanıdım. Allah sizden razı olsun. Sizi çok seviyorum. İyi ki varsınız. Size çok minnettarım. İnşallah hep mutlu olursunuz. 

Hoşça kalın. 

UNUTMAYIN BEN BAŞARDIYSAM "HERKES BAŞARIR" 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.