0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Balıkesir Vajinismus Hastamız, 25 Yaşında Öğretmen

image-1 image-1

Satırlarıma başlarken, önce "vajinismuslu" günlerimi daha doğrusu o kabul gecelerimi hatırlamaya çalışıyorum. Çünkü tedvi olduktan sonra hiç hatırlamak istemiyorum hatta o günleri gerçekten hiç yaşamamış gibi hissediyorum. Eğer Çiğdem hanıma teşekkürü bir borç bilmesem şuan bile hatırlayarak kendimi üzmezdim. 

Sevdiğim insana kavuşmanın mutluluğu ve heyecanını yaşarken daha ilk gecemde kararmıştı mutlu dünyam. Ne olduğunu bile anlayamamıştım. Yıllardır evlilik hayali kurduğum sevdiğime nihayet kavuşmuşken bir türlü teslim edemiyordum kendimi ona, üstelik onu bu kadar isterken. Böylesine severken onu bu konuda memnun edememek her denemede içimi kanatıyordu, suçluluk duygusuyla eriyordum. Elimde olmayan bir sorun oduğunu biliyor fakat çözüm bulamıyordum. Sonra bir dizi araştırmalar sonucu bunun bir rahatsızlık olduğunu ve adının Vajinismus olduğunu öğrendim ve tabi sözde kurtulma yollarını da. 

Bu konuyla ilgili yazılmış kitaplarda, internet üzerinde ne tavsiye edilmişse yapmaya çalıştım. Fakat eksik bir şeyler vardı ve bir türlü sonuca ulaşamıyordum. 8 ay geçti ve ben artık çok yıpranmıştım. Ben de eşim de bütün çabalarımızın sonucunda hiç bir yere varamayınca koskocaman bir umutsuzluğa düşmüştük. En sonunda başından beri araştırdığımız nasıl olsa kendimiz yeneriz diye aramaya ihtiyaç duymadığımız Çiğdem hanıma gitmeye karar verdik. Ve o kliniğe girdiğim günden itibaren dünyam değişti. Hatta o kadar hızlı değişti ki bir kaç seans sonrasında vajinismusu yendim. Ve daha bir buçuk ay sonra da hamile olduğumu öğrendim. 

Bu günler benim aylardır sadece hayalini kurabildiğim günlerdi. Şu an da ise bunu yaşıyorum. Buna vesile olan, tatsız dünyamı tatlandıran, o tatlı ve son derece güler yüzlü kadına Çiğdem Tezcan’a sonsuz şükranlarımı sunuyorum. İşini ciddiyetle ve ustalıkla yapan harika bir insan. Tedavim bireli uzun süre olmasına rağmen hala başım sıkıştığında arayabildiğimi kimsem paylaşamadığım en mahremimi bilen sırdaşım ve doktorum… İyi ki sizi tanımışım. Size sonsuz minnettarım. 

Sevgiyle… 

Ayşe 

ÖNCEKİ MEKTUP ANASAYFA SONRAKİ MEKTUP

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.