0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

Balıkesir Vajinismus Hastamız , 2.5 Yıllık Evli

image-1

25 yaşında 2,5 yıldır evli ve sizler gibi eşiyle severek evlenen biriyim. Düğün tarigi yaklaşırken ilk geceyle ilgili benim de herkes kadar korkularım vardı. Ya da ben öyle zannediyordum. Düğün gecesi, balayı sonrası ve TAM 2,5 YIL hep hayal kırıklığıydı. Başlarda çok sık olan denemelerimiz artık yerini umutsuzluğa bırakmıştı. Öncelikle aile hekimine danıştım. Alkol, antidepresan... Denedim, olmadı. Eşimin anlayışlı davranması artık canımı sıkıyordu ve acilen bir yardım almamız gerektiğini konuştuk. Yardım almamız gerektiğine emindik ancak yine de maddi-manevi hazır olabilmek için bir süre daha gçeti. Erteleyen, kaçan, mutsuz, umutsuz, çaresiz biri olmuştum artık. Evliydik ama bişeyler hep eksikti. Mutluyduk ama hep eksiktik. ! 

İnternette Çiğdem Hanım'a rastladım. Eşimle konuştuktan sonra hemen randevu aldık. Yazılan tüm mektupları ağlayarak okudum. Tüm siteyi en ince ayrıntısına kadar inceledim. Ve bugün mektuplardan birini bende yazıyorum. Çiğdem hanım ile ilk karşılaltığımı an artık emin ellerde olduğumu hissettim. Ve ilk görüşmeye gittiğimizde de omzumdaki yüklerin bir kısmını bırakmıştım. 4 seans görüştük. Çiğdem hanım ile her seansa gitmek için, yapabildiklerimi gördükçe, düşüncelerimin değiştiğini fark ettikçe daha keyifli bir hal aldı. Yazılan tüm mektuplarda Çiğdem Hanım'ın güler yüzünden verdiği güvenden bahsediliyordu. Ne yalan söyliyim abartılığını düşünmedim değil. Bana inanın az bile yazılanlar. 4. seanstan sonra eşimle birlikte olduk. 2 gün boyunca ağzımzdan tek çıkan laf "oldumu gerçekten". Evet olmuştu ve ben nerdeyse hiç bir şey anlamamıştım. Sevinçten oynarım sandım ama bu sefer sevinçten ağladım. Şimdi kuş gibi rahatım. 

Sen bu mektubu okuyan arkadaşım, lütfen erteleme, korkma, sakın pes etme. Çiğdem hanım ile tanıştığın an müthiş bir güven ve cesaret hissedeceksin. Başardıklarını herkese anlatmak isteyeceksin. İçin içine sığmayacak. Bunu yaşamak, deneyimlemek şahane hemen ara ve randevu al. Ve siz Çiğdem Hanım, siz benim gizli kahramanımsınız. Sizi hep dua ve gülümseyerek hatırlayacağım. 

Teşekkür ederim. Çok teşekkür ederim. 

Sevgiler. 

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.