0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

9 Yıllık Evli Kocaeli Vajinismus hastamız diyor ki Ben çok geç kaldım, siz öyle yapmayın.

image-1

MERHABA
Ben 9 yıllık evli bir bayanım. 23 yaşında görücü usulüyle nişanlandım. 9 Ay nişanlı kaldım. Ama bu süre içerisinde gerdek gecesiyle alakalı hiç bir korkum yoktu.
Ta ki o gece gelinceye kadar. Eşimin bana yaklaşmasıyla kasılmalarım korkularım başladı. Eşim sen ne zaman kendini hazır hissedersen o zaman yaparız diyordu. Ben hep hazırım derdim ama eşim bana yaklaşınca aynı korkularım devam ediyordu. Evliliğimin ilk haftasını nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde yarım yamalak hamile kaldım.
Görünürde yapmışım ve hamile kalmışım tabiki rahatlamıştım. Biraz olsun ilişkiye girmeye çalıştığımızda hep tartıştığımızdan dolayı ara verdik, doğumuma az kaldı ben hep normal doğum yaparım bu sıkıntıyı atlatırız dedim ama yine korkularımla başa çıkamadım. Sezeryanla doğum yaptım. Bunun bir hastalık olduğunu eşimde bende bilmiyorduk. Doğum doktoru bir psikiyatriye gitmemizi tavsiye etti. Psikiyatriye çok gittik ama herhangi bir netice alamadık.
En son bunun ciddi bir hastalık olduğunu anladık ve araştırmaya başladık. Çiğdem hanımı tv programında gördüm. Bunun çok basit seanslarla çözüleceğini anlatıyordu. Daha sonra internetten araştırma yaptık. Okuyucu mektuplarına baktık sorunun hep aynı olduğunu gördük.
Sonra Çiğdem hanımın bu programları internetteki konuşmaları ve bayan oluşu bize çok iyi geldi. Karar verdik randevu aldık ve gittik. İlk konuşmadan ne kadar çok yanlış biliyormuşuz onu anladık ve ilk görüşmeden sonra hemen ilk seansla hiç oturamadığım ve asla oturamam dediğim o koltuğa oturdum. Çiğdem hanımın bana göstermiş olduğu merhamet ve ona güvenim beni biraz daha bu işin olacağına dair umut veriyordu. 1'nci seansın ardından muhteşem hissediyordum kendimi. Asla yapamam dediğim şeyi yapmıştım. Ve 4. günün sonunda artık benim öyle bir sorunum yoktu ve çok mutluyum. Benim gibi hasta olan insanlara tüm samimiyetimle yazıyorum, ben çok geç başladım. Siz öyle yapmayın isterim ki herkes benim gibi başarsın ve bu dertten kurtulsun.
Tapacağınız tek şey doktorunuza güvenmek ve kendinizi ona teslim etmektir. Tedaviye bir adım atın gerizi zaten basit. Rabbim herkese şifa versin. Bu dertten kurtarsın.
Çiğdem hanım, dilerim ömrünüz boyunca hep mutlu olursunuz. Hayatınızda gülücük hiç eksik olmasın. Çünkü benim gibi hastaların size çok ihtiyacı var.
Sizi çok seven hastanız.
Zübeyde

ÖNCEKİ MEKTUP ANASAYFA SONRAKİ MEKTUP

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.