0 532 053 06 11
VAJİNİSMUS

VAJİNİSMUS HASTALARINDAN MEKTUPLAR

2 Yıllık Evli Yalova Vajinismus Hastamız : " Bir kaç adım sonra hayatınız değişecek "

image-1 image-1

Merhabalar; Ben 25 yaşında, 2 yıllık evli bayanım. Eşim ile birbirimizi yıllarca tanıyıp severek evlendik. Fakat beynimin bir köşesinde o meşhur ilk gece vardı. “Nasıl olacak, yapabilecekmiyim ? “ , “Çok canım acıyacak mı?” , “Ne kadar kan akacak “. Soruları beynimi yedi durdu. Bunun yanı sıra büyüklerimin korku filmi senaryolarını aratacak tecrübelerini anlatmaları çabası… O ilk gece geldi çattı korktuğum başıma geldi ve yapamadım. Kasıldım. Düğün yorgunluğundandır dedik ve eşimin şevkatli yüreği sayesinde sarılıp uyuduk. Balayında yapabilirim diye kendimi çok hazırlamıştım ama yine hüsran moralim bozuk kendimi hep suçluyordum. Başarısız, beceriksiz olarak görüyordum. Eşim yine balayımız kötü geçmesin böyle hatırlamamak için hiç üstüme gelmedi. Balayından sonra iş hayatım başladı çok yoğun geçiyordu, çok yoruluyordum, ertelemeler peşin sıra geldi koskoca 2 yılın nasıl geçtiğini bile anlamadık. Çevreden çocuk ne zaman yapacaksınız sorusu iyice beni bunalttı. Bunun böyle olmayacağı kanaatine vararak doktora gitmeye karar verdim. İki doktora gittim ikiside farklı şeyler söylediler bir türlü yüzüm gülmedi doktorlardan dolayı neyse artık vardır bundada bir hayır diyerek devam ettim. Bana göre büyük bir sorunum olduğu ortadaydı ama bunu kendime yediremiyordum. Sıkıntılarımı internete yazdığımda karşıma “ VAJİNİSMUS “ kelimesiyle karşı karşıya kalıyordum. Bu kelimeyi daha önce hiç duymamıştım. Eşim bu şehirde olmayacağını ve başka bir şehirde araştırmalara başlamamız gerektiğini söyledi. Veee karşımıza sıcacık gülüşüyle bizi ısıtan bir kadınla internet sayfasında karşılaştık. O kişi tabi ki de Çiğdem Hanım’dı. Videoları vardı onları izledik. Kesin çözümden bahsediyordu hemde AĞRISIZ KENDİ İSTEĞİMİZLE ZORLAMA YOKTU. Hastalarından gelen mektupları okudum. Çok heveslendim hemen aradık tanışmak için ilk randevumuzu aldık. 11 Ekim günü Kliniğe gittik internet sayfasında hissetiğimiz o sıcaklığı şimdi birebir hissettik sanki bizi daha önceden tanıyormuşçasına kocaman sarılarak karşıladı. Şimdiden kendimi güvende hissetmiş ve bu kadına kendimi emanet edebilirdim. 
Bana sorduğu sorulara bütün içtenliğim ve samimiyetimle cevap verdim.. bana hep anlayabileceğim bir dil ile anlattı örnekler verdi, örneklere bende katıldım görsellere baktık. Duvar yok kızlık zarı diye bir şey yok… Beynimin ne kadar gereksiz saçma sapan bilgilerle korkularla dolduğunu geçte olsa anladım. Tanışma günümüzde küçük bir muayeneyle başladık. Vajinamı ilk defa bu kadar yakından bakıyordum. Aslında onunlada yeni tanışmıştık. Vajinayı tanıdıktan sonra kendime güvenim hemen o anda geldi artık uzatmanın bir anlamı yoktu büyük bir heyecanla ilk seansımıza başlamak üzere Sevgili Aylin Hanım’dan randevu aldık. 1. Seans için geldim. Güzel bir sohbetten sonra tedaviye başladık. O güzel ses tonuyla sanki beni hipnotize ediyordu asla yapamam dediğim şeyleri yaptım. Ev ödevlerimi hiç aksatmadım büyük bir titizlikle yaptım. Her seans bittiğinde kendimi daha çok hırslandığımı görüyordum.
4. seansa geldiğimde Çiğdem Hanım’ın yanında Vajinismusu yenen ve teşekkür etmek için gelen bir bayan vardı. Çiğdem Hanım beni o bayanla tanıştırdı. Bana anlatmaya başladı o anlattı ben dinledim, o anlattı ben kendimi gördüm.. onun başarısıyla mutlu oldum benim için dua etti hevesime heves kattı bu karşılaşma tatlı sohbetin yararlı olacağına inancım tamdı. Bayan gittikten sonra ev ödevlerimi tekrar etmek üzere muayene olmaya geçtik ve Çiğdem Hanım bana artık deneyebilirsiniz demişti bende henüz idrak edemeyip tekrar tekrar sormuştum “ Gerçekten deneyebilirmiyiz : )“ diye sormuştum. Ödevlerim tabi ki vardı devam ettim. Adet günüm geldiği için 1 haftacık ara vermek zorunda kaldım ama adetim biter bitmez eşim ile birlikte önce ödevimizi yaptık sonra MUTLU SON inanamadım “ gerçekten oldu mu “ , bitti mi yani bumuymuş “ demekten kendimi alamıyordum, mutluluktan ağlamaya başladım ama bu seferde onca geçen iki yılıma üzülüyordum. 
Artık ciddi anlamda karı_koca olmuştuk 2 kasım günü yeniden evledik biz Hafta içi hemen gelsin de Çiğdem Hanımı arayıp bu güzel haberi vermek için sabırsızlanıyordum. Aradım Aylin Hanım ile konuştum anlattım onunda en az benim kadar mutlu olduğunu sesinden anladım. Çiğdem Hanım’la da mutluluğumu paylaştım hatta inanamayacaksınız ama bir başkasına kendi başarımdan bahsettim, nasihatlerde bulundum. Bu muazzam bir duyguydu. Biliyorum ki o da başardı ve şuan çok mutlu. Sizlerde bu duyguları yaşamak için geç kalmayın ertelemeyin, başarmak güzel yaşamak güzel.
Mektubumu sonlandırmadan;
Sevgili Çiğdem Hanım: bana vermiş olduğunuz desteğiniz, hoşgörünüz ve güler yüzünüz için binlerce kez teşekkür ediyorum. Allah sizi iyi ki karşıma çıkardı. İyi ki tanıdım. Sizi asla unutmayacağım. Hakkınız Helal edin… Benden de hakkım size helal olsun… sizi çok seviyorum.
Aylin Hanım sizi de her şey için teşekkür ederim yardımlarınız için.. Güler yüzünüz hiç solmasın. Her şey gönlünüzce olsun.
Hoşçakalın Sevgilerimle CZ.

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.