MAKALELER

SORUNUNUZ VAJİNİSMUS'SA, EVET ! DOĞRU YERDESİNİZ

SORUNUNUZ VAJİNİSMUS'SA, EVET ! DOĞRU YERDESİNİZ

Vajinismus sorunuyla yaşamak, hem kadın hem de erkek için, son derece zor bir durumdur. Ama unutulmaması gereken en önemli nokta, vajinismusun % 100 tedavisi vardır.

SORUNUNUZ VAJİNİSMUS'SA , EVET ! DOĞRU YERDESİNİZ.

Vajinismus sorunuyla yaşamak,hem kadın hem de erkek için,son derece zor bir durumdur.Ama unutulmaması gereken en önemli nokta; vajinismusun %100 tedavisi vardır.

Vajinismus tedavisinde en önemli nokta,çiftlerin bu durumu anlaması, bir hastalığın olduğunu kabul edip,çözümü için doktora başvurmasıdır.

Vajinismus bir erteleme hastalığıdır.Sürekli bir şeylerden sonra tedaviye başlanmaya karar verilir ama o gün bir türlü gelmez.

Çoğu çift vajinismusun geçici bir durum olduğunu düşünür.Zamanla kendiliğinden geçeceğine inanarak,yıllarca bekler.Ama evliliğin en güzel yılları vajinismusla harcanır.Ne var ki vajinismus,zamanla kendi kendine düzelmez.

Burada sorun, tamamen bilinçaltı zihindedir ve istem dışı olarak oluşmaktadır.Vajinismus tedavisi bir uzman rehberliği ve yoldaşlığı ile bireysel görüşmelerle şekillenen,bilinç altına dokunan,iyileştiren bir süreçtir.Vajinismusta ,karşılıklı güven ve çiftin kararlılığı önem arz etmektedir.yani tek seansta gelişen sihirli dokunuşlar yoktur.Vajinismus tedavisinde amaç,sadece cinsel ilişkinin sağlanabilmesi değildir.Bu şekilde vajinismus tedavisi olduklarını zannettikleri halde,bir çok kadın yıllarca,ağrılı ve hiç bir şekilde doyuma ulaşmayan cinsel birleşmeler yaşarlar.

Bu , o kadınların,cinsellikle ilgili duygu ve düşünceleri reddetmelerine neden olur.Cinsel açıdan soğuk ve isteksiz olurlar.Adeta cinselliği küçümseyerek ,bitse de gitsek duygusunu yaşarlar.

Bu yüzden vajinismus tedavisi olunacak merkezin ve doktorun seçimi, çok önemlidir.Vajinismus hastası ve doktoru arasında ki güven duygusu ve sempati ,tedavinin başarısını %100 etkiler.

Hastaya maddi ve manevi zarar verebilecek ,eğitimsiz ve deneyimsiz kişilerin körlemesine yaptığı tedaviden uzak durulmalı ve '15 dakikada vajinismus tedavisi ' gibi mucize yöntemlere şüphe ile yaklaşılmalıdır.

Vajinismus Akademi’de , yılların verdiği Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığı deneyimini,cinsel terapi ve hipnoterapi ile harmanlayarak, size özel bir tedavi programı uyguluyoruz.

Bu sayfayı sonuna kadar okuyarak bu satırlara kadar geldiyseniz, sizi kutlarım,sorununuzu kabullenip çözüm arayışına girmişsiniz demektir.Vajinismus tedavisi için en önemli adımı atmış oldunuz.

OP.DR. ÇİĞDEM TEZCAN SORULARINIZI CEVAPLIYOR

Tedavi hakkında, tedavinin süreçleri veya aklınıza takılan tüm soruları sorabilirsiniz.